Aquaparky

Slovenske aquaparkyAquaparky na Slovensku sú napájané termálnou vodou, čo im umožňuje celoročnú prevádzku, sú moderne vybavené a nájdete tu množstvo atrakcií od tobogánov, šmykľaviek, cez vírivky až po perfektne vybavené vodné vitálne či wellness svety. Viac info...

Jazerá a priehrady

priehrady a jazera slovenskaSlovenské jazerá a priehrady ponúkajú oddych najmä v horúcich letných mesiacoch. Populárne sú jazerá v okolí Bratislavy a na juhu Slovenska, ktoré vďaka štrkovému podložiu majú krásnu číru vodu. Priehrady na  slovenských riekach poskytujú dobré rekreačné zázemie a veľa možnosti na kúpanie a vodné športy. Viac info...

Termálne kúpaliská

slovenske termalne kupaliskaSlovenské Termálne kúpaliská sú napichnuté na termálne pramene, ktorých má Slovensko požehnane. Termálne kúpaliska na Slovensku sa na rozdiel od aquaparkov využívajú najmä v lete. Ich voda je ochladzovaná, tak aby v tomto ročnom období bola vhodná na kúpanie. Okrem obyčajného kúpania má voda v termálnych kúpaliskách aj všakovaké liečivé účinky. Viac info...

Kúpele

Slovenske mineralne kupeleKúpele na Slovensku sú zamerané sú hlavne na choroby pohybového a obehového ústrojenstva, látkovej výmeny, dýchacích ciest, nervových a ďalších ochorení. Veľmi dobré výsledky dosahujú Slovenské kúpele v liečbe poúrazových stavov, najmä v dôsledku autohavárií. Kúpele okrem liečby chorôb a poúrazových stavov ponúkajú aj regeneračné a wellness pobyty pre širokú verejnosť. Viac info...
Reklamný prúžok
Slovensko kúpanie recenzie Auqapark Turčianske Teplice láka aj na kúpeľné fajnovosti
Auqapark Turčianske Teplice láka aj na kúpeľné fajnovosti PDF Tlačiť E-mail
RECENZIA: Priznám sa, kúpeľné mestečko Turčianske Teplice ma svojou atmosférou zvlášť neočarilo. Teplice majú krásny kúpeľný park, novú pešiu zónu, avšak budovy v okolí si ešte dobre pamätajú dobu spred roku 89.
Minulý týždeň sme uverejnili recenziu reštauračného zariadenia, ktorá svojou kritikou vzbudila vlnu záujmu, a ktorú sme neskôr na žiadosť samotného zariadenia stiahli. Našťastie, nič nie je čiernobiele a to platí aj pre služby a architektúru v Turčianskych Tepliciach. Sme radi, že opäť môžeme napísať niečo pozitívne. Zámienku nám dáva Teplický aquapark.

Poloha

Malý aquapark nájdete na okraji kúpeľného parku v centre Turčianskych Teplíc. Vyrástol v bezprostrednej blízkosti miestnych kúpeľov a ospalé miesto premenil na atrakciu, ktorá je hodná návštevy nielen v lete ale aj v zime.

Aquaparkje rozdelený na dve časti, prepojené skleneným mostíkom cez potok Žarnovica (Teplica). V samotnom aquaparku nájdete:
  • 25 m dlhý vonkajší plavecký bazén
  • vonkajší bazén s atrakciami
  • malý detský bazén
  • 3 tobogány
  • jednu veľkú vnútornú vírivku
Všetky bazény sú moderné a majú nerezový povrch. Plavecký bazén slúži zároveň ako prechodový bazén z vnútornej do vonkajšej časti aqaparku, čo je jeho najväčšia slabina, keďže pri plávaní vám zavadzajú návštevníci, ktorí si to namierili do vonkajšieho bazéna s atrakciami. Plavecký bazén je napustený termálnou vodou s teplotou 32 stupňov, čo zabezpečuje jeho celoročnú prevádzku.

Do atrakčného bazéna ústi jeden menší tobogán, je tu zopár trysiek a tzv. divoká rieka uprostred. V podaní Turčianskeho aquaparku predstavuje divoká rieka taký malý vodný kolotoč, nastúpite a krúžite a krúžite...

Do dvoch veľkých tobogánov vstupujete z vnútornej časti. Jeden je rýchly adrenalínový, druhý kľukatý, halucinogénny. Aspoň tak vám môže pripadať, keď sa ním pustíte po opici. V čiernej rúre si najprv pozriete farebné vtáčiky, potom biele prstence, ktoré vyvolávajú podobný pocit ako to koleso so špirálou u psychiatra. Napriek tomu, že som už veľký chlapec, tobogány vo mne na okamih vyvolali detskú radosť.
Fotky

Spa

Do kúpeľnej časti prejdete z aquaparku cez sklenený mostík. Nachádza sa v nej jedna vírivka a dva kľudové bazény s termálnou vodou s liečivým účinkami na nervové, gynekologické a urologické ochorenia ako aj ochorenia pohybového aparátu. Najhorúcejší bazén deklaruje teplotu 38 stupňov. Subjektívne sa nám zdala o čosi nižšia.
Fotky

Vitálny svet či wellness

Za vstup do vitálneho sveta si priplatíte 3,32 EUR. Ak čakáte wellness so saunovým svetom, budete trochu sklamaní. V cene je len jedna parná sauna, ktorá láka na bylinkový parný kúpeľ.

Vitálny svet je zameraný viac na kúpeľnú starostlivosť a poskytuje rôzne procedúry ako bahenný zábal, píling či inhalácie spoplatnené individuálnym cenníkom. Využiť môžete aj masáže, alebo exoticky znejúce ošetrenie celého tela s názvom Ayurveda. Vitálny svet sme nevyužili, keďže na ponúkané procedúry je potrebné sa vopred objednať. Na jeho služby sme však počuli vrelé odporúčania.

Bar

Za zmienku stojí aquaparkový bar kde vám urobia miešané drinky. Sú chutné, obsluha nešetrí alkoholom a z účtu vás neporazí ako v bratislavskom Fashion Clube.

Pred vstupom do bazéna sa obarte

Pred vstupom do bazéna sa obarte. Tak by mohol vyzerať modifikovaný oznam pri vstupe do spŕch. Voda, ktorá z nich tečie, je horúcejšia ako v ktoromkoľvek bazéne aquaparku a nepoteší ani jej chabý prúd. V závere návštevy ste tak odsúdení na 5 minútové vodné grilovanie, ktoré sa môže ešte predĺžiť, ak sa rozhodnete namydliť alebo umyť dlhé vlasy . Prevádzkovateľ si je vedomý daného nedostatku a informuje o ňom návštevníkov nasledovným oznamom: „Používanie spŕch je z technických príčin obmedzené“.

Ceny

Za dvojhodinový pobyt sme zaplatili 10,95 EUR. V cene vstupného máte zahrnutý vstup do oboch časti aquaparku, t.j. do časti Aquapark aj Spa. Dve hodiny strávené v aquaparku sú tak akurát. Dva krát sa šmyknete, dáte zopár temp v plaveckom bazéne a vyrochníte sa vo vírivkách či kľudovom bazéne. Ak prídete v lete, možno to vydá aj na dlhšiu návštevu na slniečku pri vonkajších bazénoch.

V kocke

Turčiansky aquapark je komorným aquaparkom s modernou architektúrou. Svojím starším a väčším kolegom konkuruje kúpeľnou starostlivosťou, ktorú v danom rozsahu neposkytuje žiaden slovenský aquapark. Naopak, ocenili by sme dobre fungujúce sprchy a väčší saunový svet, ktorý by bol určite veľkým lákadlom pre návštevníkov okolitých lyžiarskych stredísk v Turci. Každopádne Spa a Aquapark v Turčianskych Tepliciach je príjemnou turistickou atrakciou. Držíme mu palce.

Podporte túto recenziu na: pošli na vybrali.sme.sk

Vaše hodnotenia

avatar suriak
0
 
 
Znížte ceny za dvojhodinové kúpanie po 18 na 5e.
Prihláste sa pre pridanie názoru.
Posledná úprava Sobota, 07 November 2009 09:52