Slovensko Turistika správy Víza sú veľlkým problémom pre turizmus v Tatrách
Víza sú veľlkým problémom pre turizmus v Tatrách PDF Tlačiť E-mail
Štvrtok, 10 Marec 2011 00:00
Príliš dlhé čakanie na získanie víz, chýbajúca možnosť získať opakované víza, štátna podpora v oblasti leteckej dopravy či problematika cenotvorby v hoteloch predstavujú podľa Marka Blitshteyna z cestovnej agentúry Pilgrimtour z Liptovského Mikuláša najväčšie problémy, ktoré spôsobujú problémy ukrajinským a ruským turistom.
Potvrdili to aj viacerí touroperátori a zástupcovia médií z Ruska a Ukrajiny, ktorí sú v týchto dňoch na infoceste na Slovensku.
Účastníci infocesty naopak pozitívne hodnotili zmeny, ktoré sa udiali v slovenských strediskách cestovného ruchu za posledné tri až štyri roky. Ocenili najmä investície do zimných lyžiarskych stredísk, ako sú nové lanovky, zasnežovanie, ale aj investície do akvaparakov či rekonštrukcie a modernizácie hotelov a ubytovacích zariadení. Napriek pozitívnym zmenám v slovenských strediskách, Slovensko stále nie je konkurencieschopné napríklad v porovnaní s Rakúskom. „Do našich hôr prišlo približne 15 000 turistov z Ruska a Ukrajiny, ale do alpských krajín vycestuje až okolo 700 000 turistov z týchto krajín.

Rusi kritizujú slovenskú políciu

Podľa Svetlany Cvetkovej z moskovskej cestovnej agentúry Solveks, záujem o Slovensko zo strany ruských turistov narastá. „Slovensko sa rozvíja, vidieť to, ale chýba široká paleta služieb, ktorá by prišla priamo k hosťovi až k hotelu,“ uviedla Cvetková. Ruskí turisti by privítali viac atrakcií pre rôzne vekové kategórie. Pre najmenšie deti sú to detské ihriská, pre starších napríklad rôzne diskokluby. Viacerým ruským touroperátorom sa nepáčia ani služby na popradskom letisku, kde by privítali možnosť posedieť si v bare či kaviarni alebo aj v nejakom obchode. Negatívnym faktorom je však niekedy aj správanie príslušníkov polície na letisku. Potvrdzuje to aj riaditeľ hotela Patria na Štrbskom Plese Jozef Bendžala.

Hotely sa zlepšujú, okolie nie

„Za posledné obdobie sa rýchlo zlepšujú podmienky v hoteloch, ale nerobí sa to mimo hotelov,“ uviedol Bendžala. Turisti podľa neho nechodia na dovolenku kvôli hotelu, ale vyberajú si destináciu a voľnočasové aktivity. Ruskí a ukrajinskí turisti sú dôležití aj pre hotel Patria. Títo turisti zapĺňajú ubytovacie kapacity od konca decembra takmer až do konca marca. Prilákať ruských a ukrajinských turistov k nám v lete sa podľa neho asi veľmi nepodarí, keďže väčšina z nich preferuje letnú dovolenku pri mori. Osloviť ich však môže napríklad ponuka kvalitných cyklotrás.
Infocestu ruských a ukrajinských touroperátorov a zástupcov médií pripravila cestovná agentúra Pilgrimtour v spolupráci so Slovenskou agentúrou pre cestovný ruch. Ruskí a ukrajinskí účastníci infocesty navštívia počas týždňovej cesty viaceré strediská cestovného ruchu vo Vysokých a Nízkych Tatrách.

POPRAD 10. marca (WEBNOVINY)

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.
 

TURISTIKA | okolie

PAMIATKY | okolie

KÚPANIE A KÚPELE | okolie

LYŽOVANIE | okolie

RECENZIE | okolie

SPRÁVY | okolie