Slovensko Turistika správy Horný Liptov by mal byť o pár rokov plný poprepájaných cyklotrás
Horný Liptov by mal byť o pár rokov plný poprepájaných cyklotrás PDF Tlačiť E-mail
Streda, 18 Máj 2011 00:00
Turisticky mimoriadne atraktívny región horného Liptova by mala v najbližších rokoch pretínať hustá sieť vyznačených cyklotrás s celkovou dĺžkou približne 300 km. Garantom ambiciózneho zámeru je na členitom území 22 obcí a spádového mesta Liptovský Hrádok pôsobiace občianske združenie Miestna akčná skupina (MAS) Horný Liptov.

„Už dávnejšie je spracovaná jednotná koncepcia, aby na zmysluplné poprepájanie cyklotrás dbali žiadatelia o podporné finančné prostriedky z príslušných fondov už počas prípravy jednotlivých projektov a nebudovali iba tu i tam osamotené úseky, ale príťažlivo prepojené okruhy,“ uviedla pre TASR projektová manažérka MAS Marcela Herichová.

Hlavná pozornosť sa podľa nej nesústreďuje len na výstavbu nových, ale aj na vytyčovanie, nevyhnutné úpravy a vybavenie už existujúcich trás informačnými tabuľami a drobnou infraštruktúrou. „Turisti potrebujú pri aktívnom pohybe v teréne vedieť, kde sa práve nachádzajú, kde sa môžu na chvíľu pristaviť, oddýchnuť si a uvidieť niečo zaujímavé,“ spresnila.

„Aktuálne sa realizuje prvý projekt, pripravených je niekoľko ďalších. Nebyť neúmerne zdĺhavého procesu schvaľovania, bolo by ich ešte viac. Zmyslom našej činnosti, ktorá sa netýka len cyklotrás, je, aby sme do regiónu získali čo najviac prostriedkov z podporných fondov a konkrétny žiadateľ nemusel za každou radou merať cestu do Bratislavy,“ dodala Herichová.

 

Liptovský Hrádok 18. mája (TASR)

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.
 

TURISTIKA | okolie

PAMIATKY | okolie

KÚPANIE A KÚPELE | okolie

LYŽOVANIE | okolie

RECENZIE | okolie

SPRÁVY | okolie