Slovensko Lyžovanie správy Slovenské lyžiarske strediská patria v Európe k najlacnejším
Slovenské lyžiarske strediská patria v Európe k najlacnejším PDF Tlačiť E-mail

Najdrahším lyžiarskym strediskom v Európe je nórsky Hemsedal, vyplýva zo štúdie portálu www.ab-in-den-urlaub.de. V Hemsedale sa za skipas na jeden deň v priemere platí 49 eur. Druhým najdrahším strediskom je Graubünden vo Švajčiarsku, kde sa za deň lyžovania platí 47 eur, a rakúsky Ischgl so 46 eur na osobu a deň je tretí. Na dolnom konci zoznamu sa nachádzajú slovenské Nízke Tatry a české Krkonoše, kde jeden deň lyžovania v priemere stojí 25 eur respektíve 21 eur.


      Portál skúmal ceny v 488 strediskách v 11 európskych krajinách. Z výsledkov vyplýva, že napríklad vo Švajčiarsku patria takmer všetky strediská k drahším, v Rakúsku sa nájdu takmer všetky cenové kategórie od najdrahších až po lacné.
      Portál radí, aby si lyžiari, ktorí počas sezóny lyžujú dlhší čas, kupovali týždenné alebo sezónne skipasy. Vo Švajčiarsku, Nórsku a Francúzsku sa sezónna karta oplatí pre tých, ktorí na kopcoch pobudnú viac než štyri týždne. Vo Švédsku, Rakúsku, Lichtenštajnsku, Fínsku, Nemecku a na Slovensku sa oplatia už pri viac než troch týždňoch.
      Vo Švajčiarsku, Nórsku, Švédsku, Rakúsku a Nemecku sa týždňový skipas oplatí od šiesteho dňa, v Lichtenštajnsku a Fínsku od piateho dňa. Naopak, v Taliansku, Francúzsku a na Slovensku nie sú týždňové skipasy výhodnejšie ako sedem jednodňových skipasov.
      Najdrahšie sú v priemere týždňové skipasy vo Švajčiarsku (229 eur), za ktorým nasledujú Taliansko (213 eur), Rakúsko (204 eur), Nórsko (197 eur) a Fínsko (189 eur). Najlacnejšie sú v Česku (100 eur), na Slovensku (124 eur) a v Nemecku (128 eur).
      Informovala o tom agentúra APA.

 

      Viedeň 1. januára (TASR)

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.
Posledná úprava Sobota, 07 Január 2012 11:21
 

TURISTIKA | okolie

PAMIATKY | okolie

KÚPANIE A KÚPELE | okolie

LYŽOVANIE | okolie

RECENZIE | okolie

SPRÁVY | okolie