Slovensko Turistika správy Do Banskej Štiavnice sa dá dostať aj lanovkou
Do Banskej Štiavnice sa dá dostať aj lanovkou PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 01 Júl 2013 00:00
Od posledného júnového víkendu ju spustilo banskoštiavnické lyžiarske stredisko Salamandra resort, ktoré tak začalo po prvýkrát vo svojej takmer švorročnej histórii využívať sedačkovú lanovku nielen v zime pre lyžiarov. 

Trasa lanovky je dlhá 1 450 metrov, jej údolná stanica je pri Hornom Hodrušskom tajchu a vrcholová v Banskej Štiavnici-Hornej Rovni, odkiaľ vedie do centra Banskej Štiavnice turistický chodník. 

Cyklisti majú možnosť odviezť sa aj s bicyklom pripevneným k sedačke. Ako pre agentúru SITA uviedla marketingová manažérka strediska Salamandra resort Diana Klauzová, letná prevádzka lanovky je jedným z krokov premeny tohto strediska zo zimného na celoročné, ktorá sa začala vlani otvorením hotela. V budúcnosti by chceli na aktivity pre turistov v letnej sezóne viac využívať aj Horný Hudrušský tajch.

Lanovka na Hornú Roveň bude v tejto letnej sezóne premávať v piatok, sobotu a nedeľu v pravidelných časoch šesťkrát za deň. Skupiny minimálne 10 osôb si budú môcť rezervovať prepravu aj na iné dni. „Z výstupnej stanice sa turisti môžu pomerne rýchlo dostať do Banskej Štiavnice. Vďaka lanovke nemusia prekonávať strmý kopec, po vystúpení ich čaká len príjemná prechádzka. Pochvaľujú si to najmä rodiny s deťmi, ktoré vyhľadávajú skôr nenáročnú turistiku“, dodala Klauzová. Letná prevádzka lanovky potrvá do konca augusta.

BANSKÁ BYSTRICA 1. júla (WEBNOVINY)

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.
 

TURISTIKA | okolie

PAMIATKY | okolie

KÚPANIE A KÚPELE | okolie

LYŽOVANIE | okolie

RECENZIE | okolie

SPRÁVY | okolie