Slovensko rôzne recenzie Penzión RAMI Oščadnica pochopil všetko. Okrem vína.
Penzión RAMI Oščadnica pochopil všetko. Okrem vína. PDF Tlačiť E-mail
RECENZIA: Na sklonku lyžiarskej sezóny sedíte v reštaurácii prázdneho penziónu a bojíte sa objednať. Tušíte, že suroviny budú asi tak čerstvé, ako odtlačok zadku posledného hosťa z minulého týždňa. Nezmyselne zariskujete a objednáte si steaky. O 15 minút vám na stôl pristane šťavnatý losos a kus bravčovej panenky. Sú príliš chutné, aby to bola náhoda.

Poloha

Penzión Rami nájdete v centre obce Oščadnica, neďaleko populárneho lyžiarskeho strediska Park Snow Veľká Rača. Samotná Oščadnica leží v tesnej blízkosti Čadce, len 30 km od Žiliny.
V Oščadnici nehľadajte penzión pri hlavnej ceste, ale v miernom svahu pod lesom. Hneď za kostolom treba odbočiť doľava, prejsť mostíkom cez potok a po minúte jazdy do mierneho kopca sa ocitne na mieste.


Plusy

  • Dobré jedlo predstavuje len jeden z mnohých plusov, ktoré vám navodia dobrý pocit z návštevy penziónu. Ráno vás nesklamú bohaté raňajky. Čerstvé pečivo, zelenina, šunka, syr, saláma, čaj, džem, med, maslo, jogurt a nejaký ten koláč sú len predjedlom pred teplým chodom v podobe hemendexu, praženice či párkov, ktoré si môžete vybrať z jedálneho lístka podľa svojej chute. Aby to nestačilo, raňajky máte v cene pobytu. Sem by mala po inšpiráciu smerovať povinná exkurzia prevádzkara Koliby Josu. Za spomenutie stoja aj pekne naaranžované hlavné jedlá. Cítiť, že sú z čerstvých surovín. Steak z bravčovej panenky s horčicovou omáčkou poteší 5 cm výškou a šťavnatým ružovým vnútrom. Losos s omáčkou s čerstvého špenátu ocenili nežné polovičky niekoľkonásobným povzdychom.
  • Príjemný exteriér a interiér len umocní dobrý dojem z jedla. Penzión RAMI svojou jednoduchou architektúrou citlivo zapadá do podhorského prostredia Oščadnice. Neprivítajú vás gýčovité vežičky a sadrové levy, ani apartmánový panelák aký vyrastá na Donovaloch. Izby sú priestranné a moderne zariadené. Reštaurácii niet čo vytknúť. Zútulňuje ju kamenný krb a presvetľuje zimná záhrada s výhľadom do okolia.
  • Penzión RAMI má ideálnu polohu v centre Oščadnice. Nenájdete ho pri hlavnej ceste, ale v tichej lokalite vzdialenej len 5 minút chôdze od centra obce. Kto by chcel túto výhodu relativizovať, nech si uvedomí, že Oščadnica je 14 km dlhá dedina. Ak sa ubytujete pri pumpe v Čadci, prechádzka do miestnej krčmy vás bude stáť 2 hodiny času a omrzliny tretieho stupňa.
  • Cena za osobu v termíne 8.3 až 14.3. nás vyšla na 23 EUR/noc vrátane raňajok. Ako spotrebiteľ som sa ocitol v ekvilibriu.
  • Vybavenie a služby patria k nadštandardu. Spočítajte si nasledovné: reštaurácia, nočný bar, sauna, masáž, biliard, detská herňa s babysittingom, bezplatné internetové pripojenie, práčovňa, kopírovacia služba a požičovňa športových potrieb. My sme využili službu osobnej donášky zabudnutých kľúčov do bytu v Bratislave. List tak môžem otočiť na kapitolu personál.
  • Kapitola personál. Ak na Slovensku prídete minúť svoje peniaze, oceníte už len fakt, že vás personál neopľuje. Ak sa na vás usmeje, senzitívnejší z vás môžu pocítiť nával bezbrehej vďačnosti. Ozajstné majstrovstvo hotelierstva však spočíva v navodení pocitu úprimnej radosti z vašej návštevy. Žiadne peniazmi podmienené úsmevy a servilnosť v závislosti od veľkosti vašej peňaženky. Prirodzený prejav záujmu, dobrej vôle, či prehodený vtip, spravia zázraky. A tie vedia v Penzióne RAMI robiť na počkanie. V oblasti osobného prístupu  môže Penziónu RAMI konkurovať ešte rodinný penzión Alpinka, ktorý sme v Oščadnici navštívili minulý rok.

Jeden mínus

  • ak by v Penzióne RAMI nalievali skvelé víno, táto recenzia sa zvrhne na nekritický ružový cajdák, aký postihol Reštauráciu La Strada v Bratislave. Penzión RAMI má však to šťastie, že nalieva len priemerné a relatívne drahé víno od českých Templárov. Nesťažujem sa, Rulandské Šedé (10 celá niečo EUR) sme bez ujmy vypili v počte X kusov do poslednej kvapky a ostal nám už len Irsai Oliver (7 EUR). Hodenú rukavicu hlavybôľu lúčnych kvetov sme však nezdvihli a radšej s poďakovaním vrátili pre menej rozmaznaných hostí. Ak by však Penzión RAMI navštívil obchodný zástupca Karpatskej Perly, alebo niekto z dvojice Mrva a Stanko, treba povedať beriem! Následne prefarbím celú recenziu na ružovo.

A tak ešte jeden mini mínus

  • penzión RAMI má neaktuálny web. Na svojej stránke uvádza, že má otvorený nočný bar do druhej hodiny ráno. V čase našej návštevy bol však zavretý. Poplatok za saunu uvádza v cene 3 EUR za osobu. My sme zaplatili 5 EUR/osobu, pri obsadení sauny 4 osobami.
Fotky

V kocke

Uplynú tri dni pobytu a sťaby nadpriemerne inteligentný vysokoškolák spojím indície v podobe futbalových dresov umiestnených vo foajé penziónu s jeho názvom. Lámem šifru majstra Leonarda a dostávam riešenie rovnice o dvoch neznámych. Penzión RAMI = Rastislav Michalík, známy to futbalista pôsobiaci v Slovane Liberec či v Sparte Praha. Chcem tým povedať jedno. Rasťo, Rastislav, Ramirez, robíš to dobre.

© pre tojeslovensko.sk napísal panjan - všakovaké práva vyhradené!

Podpor túto recenziu na: pošli na vybrali.sme.sk

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.
Posledná úprava Utorok, 16 Marec 2010 21:09
 

TURISTIKA | okolie

PAMIATKY | okolie

KÚPANIE A KÚPELE | okolie

SPRÁVY | okolie