Slovensko rôzne správy ZOO Spišská Nová Ves otvára sezónu
ZOO Spišská Nová Ves otvára sezónu PDF Tlačiť E-mail
Utorok, 21 Apríl 2009 18:42
zoo spisska nova vesNajmenšia zoologická záhrada (ZOO) na Slovensku v Spišskej Novej Vsi dnes otvorila novú sezónu. Už v prvý deň si môžu návštevníci pozrieť najnovšie prírastky. „Máme kozičky kamerunské, kozičky domáce, lamy krotké a čakáme ešte prírastky somárika a ťavu,“ uviedla riaditeľka ZOO v Spišskej Novej Vsi Jana Dzúriková. Nových priestorov sa cez zimu dočkal maskot zoologickej záhrady šimpanz Jupi.

Najmenší návštevníci sa môžu tešiť na vynovené detské ihrisko. Mesto Spišská Nová Ves po minuloročných povodniach, ktoré zasiahli aj miestnu ZOO, zrekonštruovalo parkovisko pred areálom. Zoologická záhrada v Spišskej Novej Vsi ponúka na ploche len osem hektárov približne 230 zvierat 77 druhov.

Spišskonovoveská ZOO je zaujímavá aj prírodným jazierkom a potokom, ktorý preteká cez celý areál. V Spišskej Novej Vsi môžu návštevníci vidieť zvieratá zapísané v červenej knihe ohrozených druhov zvierat ako tiger ussurijský či leopard škvrnitý. Okrem cudzokrajných zvierat chovajú v zoologickej záhrade na gazdovskom dvore aj typické slovenské domáce zvieratá ako koza, prasiatka, ovce, holuby či sliepky. Výška vstupného sa tohto roku nemenila.

Dospelí zaplatia za vstup do ZOO 1,50 eur, deti a dôchodcovia jedno euro. Minulého roku si ZOO v Spišskej Novej Vsi pozrelo viac ako 70 000 návštevníkov. Tohto roku si Zoologická záhrada v Spišskej Novej Vsi pripomenie 20. výročie existencie. Otvorili ju 12. mája 1989, celodenné oslavy sa uskutočnia 1. mája. Zoologická záhrada je príspevkovou organizáciou mesta. Ročné náklady na prevádzku celého areálu predstavujú viac ako 190 000 eur. Mesto prispieva sumou viac ako 127 000 eur.

POPRAD 21. apríla (WEBNOVINY)

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.