Slovensko rôzne správy Zochová chata sa zmení na hotel
Zochová chata sa zmení na hotel PDF Tlačiť E-mail
Nedeľa, 14 November 2010 20:32
Zochova chata poskytuje svoje služby návštevníkom od 30. apríla 1933. Podnet na stavbu Zochovej chaty dali členovia Klubu slovenských turistov v roku 1932. Chata dostala pomenovanie podľa evanjelického kňaza, verejného činiteľa a politika Samuela Zocha.
Hotel Zochova chata v známej rekreačnej oblasti Zochova chata neďaleko Modry zrekonštruuje spoločnosť Grapent, a.s. za 10 miliónov eur. Agentúru SITA o tom informoval predseda predstavenstva spoločnosti Grapent, a.s. Peter Macháč. Súčasťou stavby je doplnenie pôvodnej historickej časti Zochovej chaty o prístavbu hotela.

Momentálne je stavba v poslednej etape a dokončujú sa interiéry a okolie hotela. Investor predpokladá, že sprevádzkuje moderné hotelové zariadenie na jar budúceho roka. V Hoteli Zochova chata sa bude môcť ubytovať 134 hostí v 64 izbách, z toho v deviatich apartmánoch. V hoteli bude kongresové centrum s kapacitou 150 hostí vybavené najmodernejšou audiovizuálnou technikou. Súčasťou hotela bude wellness centrum, v ktorom bude bazén, päť sáun, či priestory pre masáže a beauty, ktoré budú môcť využívať nielen hostia hotela, ale aj iní záujemcovia.

V hoteli je aj posilňovňa a telocvičňa, reštaurácia a bar s celkovou kapacitou 142 návštevníkov, špeciálna časť reštaurácie pre podávanie raňajok s kapacitou 60 hostí a lobby s lobby barom s kapacitou 50 návštevníkov. V podzemných priestoroch hotela bude 35 miest pre parkovanie osobných automobilov.

V okolí hotela investor pripravuje ďalších 30 parkovacích miest. Zochova chata poskytuje svoje služby návštevníkom od 30. apríla 1933. Podnet na stavbu Zochovej chaty dali členovia Klubu slovenských turistov v roku 1932. Chata dostala pomenovanie podľa evanjelického kňaza, verejného činiteľa a politika Samuela Zocha.

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.