Slovensko Turistika správy Zjazd na bicykli môžete vyskúšať v Slovenskom raji
Zjazd na bicykli môžete vyskúšať v Slovenskom raji PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 24 August 2009 19:50
Stredisko Podlesok v Slovenskom raji, ktoré je východiskom do najnavštevovanejších roklín národného parku, rozšírilo a skvalitnilo služby. Turisti oceňujú predovšetkým nové informačné centrum, ktoré od otvorenia počas minuloročnej sezóny poskytuje cenné rady a praktické odporúčania pred nástupom na túru.
V letnej sezóne si môžu turisti skrátiť návrat z túry na horskom bicykli. Požičovňa, ktorá pôsobí na Podlesku štvrtý rok, zriadila dve nové prevádzky na Kláštorisku a na vrchu Suchej Belej. "Zjazd napríklad z Kláštoriska vedie po vyznačenom cyklistickom chodníku, ktorý je tam už asi dvadsať rokov. Z Kláštoriska zídu cykloturisti na Podlesok, kde bicykel vrátia. V oblasti Suchej Belej spolupracujeme s Asociáciou horských vodcov a cyklosprievodcov.

Turisti sa môžu prejsť na bicykloch aj na Malú či Veľkú poľanu, môžu zísť na Kláštorisko, pozrieť si tam kláštor a pokračovať na Podlesok," priblížil možnosti šéf požičovne Jozef Lipták. Ako povedal pre TASR, záujem o zjazd na bicykloch ovplyvňuje počasie, zvyšuje sa skôr v chladnejších dňoch. Keď je slnečno a horúco, turisti sa radi prejdú pešky.

Na Podlesku funguje požičovňa nepretržite, na Kláštorisku a Suchej Belej len popoludní od 13. do 17. hodiny. "Pešia túra z Kláštoriska trvá asi hodinu, na bicykloch sú dolu za polovicu. Z vrchu Suchej Belej cez Kláštorisko na Podlesok trvá cesta asi tri hodiny, na bicykloch ju zvládnu za 35 až 40 minút. Samozrejmosťou je ochranná prilba, ktorú požičiavame spolu s bicyklom," uviedol Lipták. Dodal, že záujem o cykloturistiku majú často celé rodiny. Požičiavajú preto aj bicykle pre deti či detské sedačky. Na nezáujem sa prevádzkovateľ požičovne nesťažuje, aj keď, ako povedal, počas tohtoročnej letnej sezóny cítiť úbytok poľských turistov.

Cykloturistiku v Slovenskom raji si pochvaľovali napríklad Francúzi či Angličania, pre ktorých sú ceny služieb na Slovensku po zavedení eura nízke. Požičanie bicykla vyjde na 5 eur (150,6 Sk). "Ešte sa nám nestalo, aby turisti nevrátili čo len jediný z požičaných bicyklov," dodal Lipták.

Podlesok 22. augusta (TASR)

Vaše hodnotenia

avatar Ivka
-1
 
 
Požičiavanie bicyklov hodnotím veľmi pozitívne. Bicykle sme si požičali v Slovenskom Raji v Podlesku. Pán, ktorý nám ich požičiaval, bol veľmi milý a hoci otváracie hodiny majú od 9:00, nerobilo mu problém dať nám ich o 8:00. Samotné bicykle boli vo veľmi dobrom stave a trasa bola prehľadne značená. Ku bicyklom nám dal aj zámky a prilby.
Odporúčam. :)
Prihláste sa pre pridanie názoru.