Slovensko rôzne správy V Žiarskej doline chystajú golfový areál za milióny
V Žiarskej doline chystajú golfový areál za milióny PDF Tlačiť E-mail
Utorok, 20 September 2011 17:04
V Žiarskej doline v lokalite Sihoť sa pripravuje nový športovo-rekreačný areál s 18 jamkovým golfovým ihriskom. Súčasťou voľnočasového areálu, ktorý si vyžiada investíciu vo výške 15 až 25 miliónov eur, majú byť aj doplnkové cvičné plochy, hotelové centrum a apartmánové domy. "Cieľom navrhovateľa je vybudovať komplexný rekreačno-športový areál s celoročným využitím," tvrdí vo svojom zámere bratislavská spoločnosť eko DP invest.
V letnej sezóne má návštevníkov pritiahnuť golf s doplnkovými aktivitami ako tenis, ľahká turistika, cykloturistika. V zimnej sezóne sa uvažuje s využitím areálu na bežecké lyžovanie a vodné plochy pre korčuľovanie.
Celý areál sa bude rozprestierať na ploche približne 67,69 hektára. Z toho samotné golfové ihrisko zaberie 65,9 hektára. Ťažiskom golfového centra je podľa zámeru objekt klubového domu, ktorý je navrhovaný vo východnej časti riešenej lokality. Jeho súčasťou bude recepcia, denný bar, predajňa golfového výstroja, kancelárie, šatne a iné priestory.
Celý areál by mal mať 55 pracovných miest. Z toho 10 až 12 ľudí by malo pracovať len na golfovom ihrisku. Výstavba projektu by sa mala podľa zámeru začať v apríli 2012 a s dokončením celého komplexu sa počíta v októbri 2013.
Súčasťou navrhovaného areálu je parkovisko pre 367 vozidiel s tým, že 65 parkovacích miest bude pri hotelovom objekte, 98 parkovacích miest pri apartmánových domoch a 204 bude slúžiť pre samotný golfový areál.
Bratislava 20. septembra (TASR)

Vaše hodnotenia

avatar milan konarik
0
 
 
je to vynikajuci nápad
Prihláste sa pre pridanie názoru.
 

TURISTIKA | okolie

PAMIATKY | okolie

KÚPANIE A KÚPELE | okolie

LYŽOVANIE | okolie

RECENZIE | okolie

SPRÁVY | okolie