Slovensko Turistika správy V Tatrách je najlákavejší Hrebienok
V Tatrách je najlákavejší Hrebienok PDF Tlačiť E-mail
Štvrtok, 21 Júl 2011 11:05

Z pohľadu návštevníkov sú najzaujímavejšími atrakciami vo Vysokých Tatrách výlet lanovkou na Lomnický štít, na druhom mieste je to návšteva Štrbského plesa a na treťom mieste výlet k Symbolickému cintorínu pod Ostrvou pri Popradskom plese. Vyplýva to z ankety, ktorú medzi turistami robilo Združenie cestovného ruchu Vysoké Tatry.
      Riaditeľ združenia Peter Chudý uviedol, že najnavštevovanejšou lokalitou v Tatrách je Hrebienok a nad ním ležiaca Studenovodská dolina. „Na druhom mieste je Skalnaté pleso a na treťom mieste magistrála zo Štrbského plesa smerom na Popradské pleso,“ doplnil Chudý. Tieto štatistiky vyplývajú zo sčítania návštevníkov, ktoré realizujú Štátne lesy Tatranského národného parku už viac ako 20 rokov.
      Medzi najnavštevovanejšie atrakcie v tatranskom a podtatranskom regióne patrí aj Tatralandia, ale aj lanovka na Skalnaté pleso. „Je to kabínková lanovka, navštevujú ju aj rodiny s malými deťmi a dá sa využívať aj vtedy, keď nie je ideálne počasie,“ zdôvodnila Lenka Maťašovská z Tatry Mountain Resorts (TMR). Na Skalnatom plese môžu turisti okrem observatória navštíviť aj Eko mini park pre deti a Tatranskú divočinu.
      „Tento rok sme Tatranskú divočinu rozšírili o ďalšie štyri príbehy, nie je už len na Skalnatom plese a na Hrebienku, ale aj na Štrbskom Plese,“ doplnila Maťašovská. Po mikulášskom akvaparku, lanovkách na Hrebienku a na Skalnatom plese je podľa prieskumu TMR štvrtou najnavštevovanejšou atrakciou lanovka na Chatu pod Soliskom, odkiaľ je výhľad na Podtatranskú kotlinu, Kriváň i jazero Štrbské pleso.
      Turisti môžu opäť využívať aj člnkovanie na Štrbskom plese, okrem toho i kolobežky a bike park na Hrebienku, lukostreľbu, trampolíny a Minitatralandiapark na Štrbskom plese. „Zatiaľ sa sezóna vyvíja veľmi pozitívne, zaznamenali sme nárast návštevníkov, ale leto je ešte pred nami,“ dodala Maťašovská.

 

      Vysoké Tatry 19. júla (TASR)

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.