Slovensko Turistika správy V Slovenskom raji vymenia stupačky v Prielome Hornádu
V Slovenskom raji vymenia stupačky v Prielome Hornádu PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 27 Apríl 2009 00:00
Letnú turistickú sezónu v Slovenskom raji otvoria v jednotlivých strediskách postupne na prelome apríla a mája. Program sa začne 30. apríla v Spišskej Novej Vsi, kde sa chcú okrem iného pokúsiť o slovenský rekord v príprave najdlhšej bagety.
Pokračovať bude 1. mája dopoludnia oslavami 20. výročia založenia tamojšej Zoologickej záhrady a popoludní vystúpením folklórnych a country skupín na Čingove v Slovenskom raji. V sobotu 2. mája otvoria letnú sezónu na Podlesku a v Dedinkách, v nedeľu 3. mája na Kláštorisku.

Zástupcovia záujmového združenia Mikroregión Slovenský raj na dnešnej tlačovej besede v Spišských Tomášovciach konštatovali, že v súvislosti s krízou očakávajú počas leta menej návštevníkov. Predseda mikroregiónu a starosta Hrabušíc Štefan Labuda predpokladá, že vývoj naznačia už prvé májové dni. Do začiatku letnej turistickej sezóny, ktorá je pre podnikateľské subjekty v regióne rozhodujúcou, chcú samosprávy stihnúť ešte posledné úpravy, aby hostí privítali čo najlepšie. "V tomto týždni by sme chceli vymeniť 22 stupačiek v Prielome Hornádu, ktorý minuloročné záplavy postihli najviac. Bude to investícia za viac ako 10.000 eur (vyše 300.000 Sk). Okrem toho plánujeme v Bielom potoku urobiť v priebehu budúceho týždňa jednu lávku, ktorá je po zime úplne zdemolovaná. Čas nám ukáže, čo všetko ešte zima zanechala, takže postupne by sme to chceli opravovať v nadväznosti na to, ako budú prichádzať financie zo vstupného do obecnej kasy," konštatovala starostka Spišských Tomášoviec Zuzana Nebusová.

Na otázku TASR, či sa neobávajú nižšieho záujmu turistov, odpovedala, že "návštevníci, ktorí majú radi Slovenský raj, prídu aj napriek kríze. Určite nebudú plné penzióny ako po iné roky, ale tunajší podnikatelia zastavajú názor, že dobrá je každá kvapka. Možno trošku upravia ceny alebo dokážu inak prilákať turistov". Dodala, že uplynulá zimná sezóna v Slovenskom raji bola slabšia ako po iné roky. Dôvod vidí aj v tom, že nebol zamrznutý Prielom Hornádu, takže sa tam nedalo chodiť na bežkách a absentovalo aj lezenie v ľade.

Spišské Tomášovce 27. apríla (TASR)

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.