Slovensko rôzne správy Trnava bude mať nové golfové odpalisko
Trnava bude mať nové golfové odpalisko PDF Tlačiť E-mail
Streda, 05 Máj 2010 20:49
Areál s rozlohou 5,5 hektára s 50 odpaliskami bude slúžiť na trénovanie jednotlivých golfových úderov. Investorom projektu je spoločnosť Golf Trnava s.r.o., ktorá má pozemky prenajaté od mesta. V okrajovej časti Trnavy v lokalite Kočišské vybudujú golfové odpalisko Driving Range s celoročnou prevádzkou, ktoré bude určené pre širokú verejnosť.
Areál s rozlohou 5,5 hektára s 50 odpaliskami bude slúžiť na trénovanie jednotlivých golfových úderov. Tretina odpalísk bude krytých. Investorom projektu je spoločnosť Golf Trnava s.r.o., pozemky patria mestu a Slovenskému pozemkovému fondu. „Výstavba sa uskutoční vo viacerých etapách. Prvá sa začne v novembri a bude zahŕňať budovanie odpaliska a dopadových plôch, tréningových plôch a dočasných parkovacích plôch. Jej ukončenie predpokladáme do augusta 2011,“ uviedol pre agentúru SITA konateľ spoločnosti Michal Novotný.

Rozpočet projektu je približne 350-tisíc eur. Projekt v súčasnosti čaká na územné rozhodnutie. „Predkladať ho bude mesto, pretože je to vo vzťahu k ochrane prírody a krajiny. Do ďalšieho stupňa nastupuje firma Golf Trnava, ktorá má zabezpečiť projekt pre stavebné povolenie a vybudovanie odpalísk,“ informoval vedúci odboru územného rozvoja a koncepcií mestského úradu Milan Horák. V lokalite má ostať zachovaný cyklochodník medzi rekreačnou oblasťou Kamenný mlyn a obcou Biely Kostol. Pribudne tu zeleň a detské ihriská, ktoré má postupne vybudovať mesto v spolupráci s investormi zóny Kočišské. Podľa Horáka sa v súčasnosti pripravuje zmluva medzi mestom, ktoré dáva do prenájmu pozemky, a spoločnosťou Golf Trnava.

TRNAVA 28. apríla (WEBNOVINY) – SITA

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.