Trenčianske Teplice | kúpele Tlačiť
Image
Nádherné prírodné prostredie, liečivé účinky termálnych prameňov vytvárajú z Trenčianskych Teplíc jedno z najvyhľadávanejších a najstarších kúpeľných stredísk na Slovensku. Najstaršia písomná zmienka je z roku 1398, ale podľa tradície už v 2. stor. po Kr. využívali silu miestnych prameňov rímski legionári z blízkeho tábora Laugarício. Kúpeľná časť s liečebnými domami v klasickom i modernom štýle je situovaná v prekrásnom parku, na ktorý nadväzuje lesopark s upravenými chodníkmi a výhliadkovými miestami.

Liečivé pramene síranovo-hydrouhličtanovej vápenato-horeč- natej, sírnej, mineralizovanej vody s teplotou 37-40,2 °C sú základom pre liečbu chorôb pohybového ústrojenstva a nervových ochorení.

Zdravotný program zahrňuje všetky klasické i moderné terapeutické metódy, pitné kúry, rehabilitáciu i medikamentóznu liečbu. K špičkovým zariadeniam svojho druhu patrí moderne vybavené diagnostické centrum. Ubytovanie a stravovanie vysokého štandardu poskytujú komfortné liečebne Krym, Pax i rad menších vilových objektov. K architektonickým skvostom Trenčianskych Teplíc patrí kúpeľný dom Sina s kúpeľom Haman, vybudovanom v orientálnom štýle v roku 1888, sanatórium Esplanade i hudobný pavilón.

Veľmi bohatý a pestrý je spoločenský život v kúpeľoch - každoročne sa tu konajú kultúrno-hudobné podujatia Hudobného leta, pravidelné sú promenádne koncerty a vystúpenia folklórnych súborov. Významnou udalosťou býva filmový festival, ktorý v roku 1997 poctila svojou návštevou i dcéra slávneho Ch. Chaplina - Geraldine. V letnom období je hojne navštevované kúpalisko Zelená žaba, po celý rok sú pre športovo zameraných hostí k dispozícii tenisové dvorce, fitnesscentrum, v zimnom období i nenáročný lyžiarsky svah s lyžiarskym vlekom. Vítaným rozptýlením kúpeľných hostí je výlet do blízkeho Trenčína s povestným hradom, v areáli ktorého sa nachádzajú vzácne archeologické nálezy, zbierky historického nábytku, cenných zbraní i obrazov.

liečba: choroby pohybového ústrojenstva, nervové choroby

 

Viac info: www.slktn.sk

Mapa
Posledná úprava Piatok, 02 November 2012 14:16