Slovensko rôzne správy Trenčiansky kraj bude mať svojich sedem divov
Trenčiansky kraj bude mať svojich sedem divov PDF Tlačiť E-mail
Streda, 22 Apríl 2009 18:32
Trenčiansky kraj bude mať svojich sedem divov. Projekt Sedem divov Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK), úzko spätý s menom trenčianskeho rodáka - spisovateľa Vojtecha Zamarovského, predstavil dnes na tlačovej konferencii predseda TSK Pavol Sedláček.
"Chceli sme podporiť turistický ruch, upozorniť verejnosť na to, čo je v našom kraji zaujímavé, trošičku zaujať obyvateľov kraja, ktorí tu žijú a častokrát ani nevedia, čo všetko cenné sa v tom kraji nachádza a zvýšiť pocit spolupatričnosti obyvateľov," uviedol počas predstavovania projektu Sedláček.

Komisia zložená z historikov, architektov či ľudí z oblasti cestovného ruchu vybrala spomedzi asi 200 návrhov 18, ktoré budú nominované medzi sedem divov kraja. "Na 21 ich doplnia tri nominácie od obyvateľov, môžu ich predkladať prostredníctvom regionálnych týždenníkov. Uzávierka návrhov nominácií je koncom apríla, začiatkom mája začne ich predstavovanie a od 22. júna budú môcť ľudia v novinách a cez internet hlasovať," povedala predsedníčka komisie Katarína Babičová.
V osemnástke doteraz nominovaných divov nie sú len historické skvosty kraja, ako Trenčiansky a Čachtický hrad, Bojnický zámok, hrad Beckov či rímsky nápis na skale Trenčianskeho hradu, no napríklad aj súbor konštruktivistickej a funkcionalistickej architektúry v Partizánskom, bojnická zoologická záhrada a Myjavské slávnosti. Hlasovanie potrvá do 21. júla a sedem divov Trenčianskeho kraja vyhlási župan oficiálne 1. augusta na Trenčianskych hradných slávnostiach.

Trenčín 22. apríla (TASR)

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.
Posledná úprava Streda, 22 Apríl 2009 18:34