Slovensko Lyžovanie správy TLD zmenili majiteľa - investujú 46 mil. EUR!
TLD zmenili majiteľa - investujú 46 mil. EUR! PDF Tlačiť E-mail
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s., (TMR) sa stala novým vlastníkom Tatranských lanových dráh, a.s. (TLD). TASR dnes o tom informovala Katarína Šarafínová, marketingová riaditeľka strediska Jasná Nízke Tatry.
TMR, ktorá pôsobí v oblasti horského cestovného ruchu, tak získala do prevádzky horské strediská Vysoké Tatry - Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a Liptovská Teplička. Samotný prevod sa uskutočnil v pondelok (19.10.) a kúpna cena TLD bola vyčíslená na 8,1 milióna eur (244,02 milióna Sk).

TMR okrem toho znížila zadlženosť spoločnosti vyplatením úverov vo výške 19,2 milióna eur (578,4 milióna Sk). Podľa slov riaditeľky cieľom aktivít spoločnosti má byť vybudovanie prvého portfólia horských lyžiarskych stredísk, hotelov a realitných projektov vo Vysokých a Nízkych Tatrách a ich výrazné doinvestovanie. "Zaradenie stredísk prevádzkovaných TLD je výrazným krokom k naplneniu našich strategických cieľov," uviedol Bohuš Hlavatý, predseda predstavenstva TMR. TMR, ktorých akcionárom je aj J&T, chce podľa slov Hlavatého osloviť domácich a zahraničných investorov a postupne v strednodobom horizonte uviesť akcie aj na niektorú z významných búrz v strednej Európe.

TMR plánuje do strediska preinvestovať ďalších 46 miliónov eur (1,38 miliardy Sk), konkrétne na posilnenie prepravnej kapacity z Tatranskej Lomnice na Štart, na lanovke Buková hora a tiež výmenou sedačky v Lomnickom Sedle a v úseku Štart - Skalnaté pleso. "Iniciovali sme vznik spoločnosti TMR, nakoľko vnímame stav cestovného ruchu v regióne, ktorý už roky trpel nedoinvestovaním. Zámerom je zaplniť dieru na trhu pri neexistencii 'domácej' investičnej príležitosti v oblasti cestovného ruchu vo Vysokých a Nízkych Tatrách, ktorých vlastníctvo je zárukou udržania hodnoty v akýchkoľvek ekonomických podmienkach," doplnil Hlavatý.

Poprad 22. októbra (TASR)

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.