Slovensko Lyžovanie správy Štvorsedačka na Skalke v marci nepriťahuje
Štvorsedačka na Skalke v marci nepriťahuje PDF Tlačiť E-mail
Kremnické vrchy aj napriek jarnému dátumu ponúkajú návštevníkom lyžiarskeho centra na Skalke pravú zimnú atmosféru. Do dnešného rána pribudlo na hrebeni kopcov približne 25 cm čerstvého snehu a hrúbka pokrývky na svahoch v tomto stredisku dosiahla predpoludním pri teplote -2°C vyše 100 cm.

Ako uviedla pre TASR zástupkyňa prevádzkovateľa areálu Skalka aréna Jana Hyžová, neobvyklé a priaznivé podmienky na lyžovanie s výraznými zľavami záujemcov na Skalku príliš nelákajú. "V sobotu bolo na našej novej zjazdovke pomerne dosť návštevníkov, ale v priebehu týždňa je to slabé. Aj preto štvorsedačková lanovka premáva u nás len v piatok a cez víkend," doplnila Hyžová.

Nízky záujem o jarnú lyžovačku počas týždňa potvrdil tiež zástupca ďalšieho prevádzkovateľa lyžiarskych zariadení na Skalke, Ľuboš Juhász zo spoločnosti Skalky, s.r.o. Podľa neho sa dnes na Skalke pohybuje okolo 40 návštevníkov. "Je tu ubytovaných niekoľko Čechov, Ukrajincov a aj keď sú vleky k dispozícii, lyžuje len málokto," spresnil Juhász aktuálnu situáciu v najnavštevovanejšom stredisku Kremnických vrchov.

Prevádzkovatelia lyžiarskych zariadení na Skalke si sľubujú zvýšený záujem o jarnú lyžovačku už najbližší víkend, keď sa na Skalke stretnú učitelia a inštruktori viacerých snoubordových škôl z celého Slovenska na spoločnej rozlúčke so sezónou, kde by si mali aj zasúťažiť a chystajú tiež zábavný program pre verejnosť. "Radi by sme privítali viac lyžiarov zo západu a juhu Slovenska, ktorí to až tak ďaleko k nám nemajú, ale mnohí ani nevedia, aké sú tu možnosti," uviedla Hyžová aj v súvislosti so skúsenosťami, ktoré získala na tohtoročnom veľtrhu cestovného ruchu ITF Slovakiatour v Bratislave (22.-25.januára).

Stredisko cestovného ruchu Skalka pri Kremnici disponuje v súčasnosti piatimi kvalitnými zjazdovkami a piatimi vlekmi. V závere minulého roka pribudla nová zjazdovka s modernou sedačkovou lanovkou, ktorej vrchná stanica je v nadmorskej výške 1228 metrov a poskytuje návštevníkom v prípade dobrého počasia výhľad na široké okolie. Návštevníci majú k dispozícii tiež pravidelne upravované bežecké trate overené účastníkmi pretekov Biela stopa, na ktorých v tomto roku štartovalo viac ako tisíc súťažiacich a trate sú upravovavané aj v týchto dňoch. Popri rekreačných športovcoch ich využívajú tiež vrcholoví pretekári a v priebehu minulého víkendu poslúžili napríklad aj biatlonovej reprezentácii SR.

Kremnica 24. marca (TASR)

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.
Posledná úprava Štvrtok, 26 Marec 2009 23:06
 

TURISTIKA | okolie

PAMIATKY | okolie

KÚPANIE A KÚPELE | okolie

LYŽOVANIE | okolie

RECENZIE | okolie