Slovensko Lyžovanie správy So zmenou zonácie Tatier J&T probém nemá
So zmenou zonácie Tatier J&T probém nemá PDF Tlačiť E-mail
Naše zámery sa sústreďujú do lokalít, kde už cestovný ruch vybudovaný je a naším zámerom je hlavne vymeniť dopravné zariadenia za kvalitnejšie s vyššou kapacitou a rozšíriť zjazdovky, z ktorých väčšina bude postupne aj technicky zasnežovaná,“ hovorí predseda predstavenstva spoločnosti Tatry Mountain resorts Bohuš Hlavatý. Pripravovaná zonácia Tatranského národného parku nemá na zámery spoločnosti Tatry Mountain resorts (TMR), a.s. nijaký vplyv. Tvrdí to predseda predstavenstva spoločnosti Bohuš Hlavatý.

„Na všetky naše plány v Tatrách do horizontu dvoch až štyroch rokov bola vypracovaná štúdia EIA, teda posudzovanie vplyvov na životné prostredie,“ povedal Hlavatý. Na plánované projekty získava spoločnosť postupne územné rozhodnutia a stavebné povolenia, pričom mnohé rozhodnutia už spoločnosť teraz má. Podľa Hlavatého spoločnosť neplánuje nové projekty ,,na zelenej lúke“ v nových zónach nedotknutých ľudskou aktivitou. „Sústreďuje sa výlučne do tradičných, už urbanizovaných oblastí, kde má šport a cestovný ruch históriu už dlhé desaťročia. Ide o strediská Tatranská Lomnica a Starý Smokovec," uviedol Hlavatý. Po tohtoročných skúsenostiach s nedostatkom prírodného snehu v Tatranskej Lomnici spoločnosť Tatry mountain resorts plánuje počas leta vybudovať technické zasnežovanie zjazdovky od lievika pod Lomnickým sedlom až po Štart. K zvýšeniu prepravnej kapacity strediska prispeje aj nová šesťsedačková lanovka z Tatranskej Lomnice na Štart. Pre väčší komfort návštevníkov bude slúžiť aj nové parkovisko pod zjazdovkou v Tatranskej Lomnici. „Naše zámery sa sústreďujú do lokalít, kde už cestovný ruch vybudovaný je a naším zámerom je hlavne vymeniť dopravné zariadenia za kvalitnejšie s vyššou kapacitou a rozšíriť zjazdovky, z ktorých väčšina bude postupne aj technicky zasnežovaná,“ doplnil Hlavatý.

Najväčšiu vlnu odporu verejnosti a ochranárov proti návrhu zonácie vyvolávajú podľa Tatry Mountain resorts predovšetkým zámery povoliť ťažbu dreva v Tichej a Kôprovej doline, zámery ťažiť drevo v Bielovodskej a Javorovej doline v Belianskych Tatrách, výstavba lyžiarskeho strediska v Spálenom žľabe v Západných Tatrách, Ždiari a v okolí Štrbského plesa. „Žiadny z týchto zámerov nemá s plánmi Tatry Mountain resorts absolútne nič spoločné,“ uviedol Hlavatý. Spoločnosť Tatry mountain resorts vlastní a prevádzkuje lyžiarske strediská a hotely v oblasti Vysokých a Nízkych Tatier. Patria sem strediská Jasná Nízke Tatry a hotely Grand Jasná, Tri studničky a Ski Záhradky. Vo Vysokých Tatrách spoločnosť vlastní a prevádzkuje strediská Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a Liptovská Teplička a hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica a Grandhotel Starý Smokovec. Doteraz investovala spoločnosť Tatry mountain resorts do týchto stredísk vyše 45 miliónov eur a ďalších 90 miliónov eur má prispieť k zvýšeniu štandardu a návštevnosti našich hôr v najbližších rokoch.

POPRAD 3. mája (WEBNOVINY)

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.