Slovensko Lyžovanie správy Skipark Chlmec funguje ako jediné stredisko na Zemplíne
Skipark Chlmec funguje ako jediné stredisko na Zemplíne PDF Tlačiť E-mail
V regióne Zemplína ponúka v súčasnosti dobré podmienky pre zimné športy iba jedno lyžiarske stredisko v blízkosti obce Chlmec, okres Humenné. Areál funguje piatu sezónu a okrem dennej prevádzky je otvorený aj pre záujemcov o večerné lyžovanie.
"Tohtoročnú sezónu sme začali v Druhý sviatok vianočný, a tak ako aj po minulé ročníky sme zjazdovku pripravili za pomoci technického zasnežovania," uviedol pre TASR manažér Skiparku Chlmec Oliver Barinka. Podľa jeho slov je oproti minulému roku badateľný úbytok lyžiarov. "Počas ostatnej sezóny sme vedeli predať takmer 500 lístkov denne, v súčasnosti nám prichádza na svah do 350 lyžiarov," konštatoval Barinka.

Podobne ako viacerých prevádzkovateľov areálov zimných športov aj skipark v Chlmci čaká v tomto roku pravdepodobne ťažšia sezóna. "Nesúvisí to len s vrtochmi počasia, ale samozrejme aj s tým, že ľudia sa v týchto zložitých časoch rozhodli do zábavy investovať menej prostriedkov ako v minulosti," poznamenal Barinka.

Majoritnú časť klientely tvoria obyvatelia z regiónu Humenného, Vranova nad Topľou, Michaloviec či Sobraniec. "Ukrajinskí a ruskí turisti, ktorí sa u nás zastavili po minulé roky, zatiaľ chodia pomenej, podobne je to aj s občanmi Maďarska," uzavrel. Lyžiarske stredisko sa nachádza na úpätí Vihorlatských vrchov v nadmorskej výške 302 až 495 metrov. Pre návštevníkov je okrem hlavnej zjazdovej trate, ktorá je zasnežená v dĺžke 650 metrov, k dispozícii aj požičovňa športových potrieb, škola lyžovania, lyžiarsky servis a parkovisko.

Chlmec 2. januára (TASR)

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.
 

TURISTIKA | okolie

PAMIATKY | okolie

KÚPANIE A KÚPELE | okolie

LYŽOVANIE | okolie

RECENZIE | okolie

SPRÁVY | okolie