Slovensko Lyžovanie správy Ski Drienica odstránilo problémy s odtekaním vody
Ski Drienica odstránilo problémy s odtekaním vody PDF Tlačiť E-mail
Lyžiarske stredisko Ski-Drienica neďaleko Sabinova je už v týchto dňoch pripravené na zimnú sezónu a čaká sa len na priaznivé podmienky, ktoré umožnia spustiť technické zasnežovanie svahov. Predchádzajúca sezóna vzhľadom na počasie a hospodársku krízu, ktorá výrazne ovplyvnila záujem lyžiarov, nebola ani zďaleka taká, na akú tu bývajú zvyknutí. Kríza sa čiastočne podpísala aj na investíciách, napriek tomu však prevádzkovateľ realizoval úpravu svahov a dobudovali aj vodovod a kanalizáciu k občerstvovacím zariadeniam, čo si vyžiadalo zhruba 15.000 eur. "Mali sme tu problémy s odtekaním vody zo svahu, keď nastalo oteplenie. Voda nám narúšala snehovú pokrývku preto sme sa rozhodli urobiť priečnu drenáž povrchu a tým zabezpečíme, aby sa voda dostala na okraje zjazdovky," uviedol pre TASR riaditeľ strediska Dušan Šimko.

Už pred dvomi rokmi investovalo stredisko do technológie na výrobu technického snehu približne 166.000 eur, takže ak bude dostatočná zima, s lyžovačkou by tu nemali byť problémy, nakoľko k dispozícii majú 10 snežných diel. Šimko konštatoval, že v poslednom čase evidujú menej návštevníkov zo susedného Poľska, ktorí sem pred tým prichádzali vo veľkom počte. Podľa neho sa na tomto stave podpísalo jednak zavedenie eura, ale predovšetkým dotácie poľskej vlády na podporu ich domáceho turistického ruchu. "Myslím si, že všetky subjekty, ktoré podnikajú v oblasti turistického ruchu na Slovensku, by privítali, keby sa takáto podpora zaviedla aj u nás. Bohužiaľ, zatiaľ sa o tom len veľa hovorí, ale konkrétne kroky sa neprijímajú," dodáva Šimko.

V lyžiarskom stredisku sú štyri vleky, ktoré dokážu obslúžiť 2600 lyžiarov za hodinu. Tí môžu využiť dva kilometre zjazdoviek pre začiatočníkov i stredne pokročilých a rovnako aj možnosť večerného lyžovania. Služby dopĺňajú bufety, požičovňa lyžiarskeho výstroja. Pre tých, ktorí chcú stráviť na lyžovačke niekoľko dní, je v hotelových zariadeniach a chatách k dispozícii približne 1800 lôžok.

Drienica 7. novembra (TASR)

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.
 

TURISTIKA | okolie

PAMIATKY | okolie

KÚPANIE A KÚPELE | okolie

RECENZIE | okolie

SPRÁVY | okolie