SAI wellness Senec - dizajnová saunovačka Tlačiť
RECENZIA: Senecký aquapark sa donedávna nemohol chváliť špičkovým wellness. Mal síce fínsku a parnú saunu, chýbal však ochladzovací bazén, oddychová zóna bola neveľká a ľudia sa tu producírovali zväčša v plavkách. Za príplatok 3 eurá k vstupnému to však nebola zlá voľba.
Zmena nastala v lete, kedy dve pôvodné sauny začlenili do niekoľkonásobne väčšieho wellness centra so samostatným vonkajším vchodom.


Poloha

SAI wellness sa nachádza neďaleko Bratislavy v okresnom meste Senec. Je súčasťou seneckého aquaparku, ktorý leží priamo v areáli seneckých Slnečných jazier.

Ceny

Do SAI wellness centra môžete vstúpiť cez samostatný vonkajší vchod, kedy za 3 hodinový pobyt zaplatíte 15 EUR alebo cez aquaparkovú časť, kedy k vstupnému do aquaparku (11 EUR/3 hodiny) doplatíte ďalších 5 EUR. Doplatok 5 EUR platí aj v prípade, že chcete vstúpiť z wellness centra do aquaparku, dĺžka vášho pobytu ostáva aj po doplatku nezmenená v dĺžke 3 hodiny.
Pri vstupe dostanú chlapi malú bedrovú zásteru. Ženy majú nárok na plachtu, ktorá zakrýva aj hrudník. Za veľkú plachtu si priplatíte 1 EUR, za župan o euro viac.

Čo ponúka SAI wellness?

SAI wellness ponúka 735 metrov plochy, na ktorej nájdete:
  • 3 fínske sauny. Jedna je pôvodná, druhá je veľká trojposchodová bambusová sauna a tretia vonkajšia sauna,
  • obyčajnú a bylinkovú parnú saunu,
  • soľnú saunu,
  • infrasaunu,
  • turecký kúpeľ Hamman,
  • Kneipov kúpeľ,
  • jednu vonkajšiu a dve vnútorné vírivky.
Využiť taktiež môžete klasické, alebo exotické Thajské či Sothys masáže s bohatou ponukou rôznych techník a procedúr. SAI wellness tak zďaleka nepredstavuje len saunový svet s ochladzovacími bazénmi ale aj moderné masérske centrum.

Plusy

Medzi veľké plusy patrí vydarený moderný minimalistický dizajn inšpirovaný japonskými kúpeľmi. Oproti prevládajúcemu tureckému štýlu väčšiny wellness centier pôsobí dizajn SAI wellness centra naozaj osviežujúco. Tu letí spravodlivo 10 z 10- tich bodov. Pre inšpiráciu uverejňujeme zopár fotografií zo stránky wellness centra.
Fotky

Pre viac foto kliknite na oficiálnu stránku SAI wellness centra.

SAI wellness poteší aj vzdušným a priestranným interiérom, v ktorom sa netlačíte s ostatnými návštevníkmi. Na rozdiel od ostatných wellness centier, interiér ponúka aj kontakt s vonkajším svetom cez presklenú stenu, za ktorou sa nachádza jeho vonkajšia časť v štýle ázijskej kamienkovej záhrady.

Kamienkovou záhradou sa môžete kochať pri relaxačnej hudbe počas oddychu na jednom z 50 pohodlných ležadiel.

Samostatnú pochvalu si zaslúži dobre vykúrená vonkajšia fínska sauna s oknami a vonkajším ochladzovacím bazénom s dvoma vodopádmi.

Dobre tiež padnú vnútorné či vonkajšie vírivky s horúcou termálnou vodou.

Plus Mínus

Na výber máte ochladzovanie v podobe vedra, troch spŕch, vonkajšieho ochladzovacieho bazéna a ľadovej drte. Najlepšie ochladzovanie vám poskytne práve vonkajší bazén s vodopádmi. Ak však využívate vnútorné sauny, cesta do vonkajšieho ochladzovacieho bazéna bude pomerne dlhá. Pri premiestňovaní stihnete vychladnúť, poprípade zvaliť nejakého slabšieho návštevníka, ktorý sa vám pripletie do cesty. Preto dáte prednosť vedru alebo sprchám. Vedro je OK, avšak sprchy by mohli mať studenšiu vodu a silnejší prúd.

SAI wellness má dve parné sauny. Výborná je hlavne stará parná sauna, ktorá má výbornú teplotu a sála paru o sto dvesto. Bylinková parná sauna však počas našej návštevy z technických príčin nefungovala.

Turecký Hamman očarí krásnym dizajnom a veľkorysým priestorom. Po chvíli však môže nastať nuda, kedy vás vyhrievané sedenie omrzí.

Mínusy

Večný zápas textilákov a plachťákov v saune končí rozpačitou remízou. Veľkú časť návštevníkov SAI wellness tvoria rozkokošení opičáci zo susedného aquaparku, ktorým trvá hodnú chvíľu, kým sa dokážu prispôsobiť pokojnejšej atmosfére saunového sveta. Okrem zníženia hladiny hluku majú často problém aj so zmenou outfitu a do suchej sauny vstupujú v plavkách, čo nie je zdravé ani pre ich spotené zadky, ani pre dýchacie cesty ostatných saunujúcich.
Toto správanie nepriamo podporuje aj prevádzkovateľ, ktorý vyslovene nezakazuje používať plavky v saune. Naopak, na svojej stránke informuje, že návštevník musí byť počas pobytu vo wellness centre v plavkách, alebo zahalený plachtou či uterákom. Kdeže je polovojenský povel tetušky vo vitálnom svete v BešeňovejPlavky dolu, tu je plachta a uterák mládenci“.
Na druhej strane treba povedať, že prevádzkovateľ ani tupo neprikazuje nosiť v saunách plavky, ako to robia na vo wellnesse Hotela Nivy, za čo má u mňa malé bezvýznamné plus. Šalamúnske nariadenia s cieľom maximalizácie tržieb chápem, ale falošné sympatie k nemu chovať nebudem.

Subjektívne sa mi videl výkon soľnej sauny slabý. Najmä, keď ho porovnám s rovnakou saunou v Hoteli Nivy, kde inhaláciu soli náležite cítite, pričom aj teplota sauny je o čosi vyššia.

Otváracie hodiny

Senecké wellness je otvorené denne od 10:00 do 22:00 h. Ak sa vám dá, odporúčam prísť pred piatou hodinou, kedy je vo wellness centre menej ľudí a užijete si viac pokoja. Bambusovú saunu, vonkajšiu suchú saunu či bylinkovú saunu však zapínajú až o 18:00 h. Vstup do wellness centra je povolený osobám nad 15 rokov.

V kocke

SAI wellness patrí k najkrajším wellness centrám, aké som na Slovensku videl. Vhodne dopĺňa ponuku aquaparku Senec, z čoho budú mať radosť nielen návštevníci Seneckých jazier ale aj obyvatelia vzdialenejšej Bratislavy. Tých 20 kilákov sa sem oplatí merať.

© pre tojeslovensko.sk napísal panjan - všakovaké práva vyhradené!

Podporte túto recenziu na: pošli na vybrali.sme.sk
Posledná úprava Nedeľa, 06 December 2009 16:58