Slovensko rôzne správy River Park s promenádou otvoria v júni
River Park s promenádou otvoria v júni PDF Tlačiť E-mail
Sobota, 10 Apríl 2010 09:35
Komplex bude otvorený spolu s promenádou pre verejnosť. Polyfunkčný komplex River Park v Bratislave na ľavom brehu Dunaja pri PKO plánuje spoločnosť J&T Real Estate otvoriť pred letnými prázdninami. Pre agentúru SITA to uviedol výkonný riaditeľ spoločnosti J&T Real Estate Pavel Pelikán. Komplex bude otvorený spolu s promenádou pre verejnosť. "Ukončenie výstavby River Parku bude postupné v priebehu druhého štvrťroka 2010. Určitý posun v termíne považujeme za primeraný zmenám, ktorými sme do projektu počas jeho realizácie vstupovali. Momentálne sa ukončujú všetky práce na jednotlivých blokoch," povedal Pelikán. Súčasťou komplexu je aj 203 luxusných bytov a apartmánov, reštaurácie a obchody.

Podľa Pelikána viac ako 75 % bytov už pozná svojho majiteľa, kancelárske priestory a retailové prevádzky sú prenajaté na viac ako 80 %. Samotná kríza z jesene 2008 ovplyvnila podľa Pelikána hlavne rozhodovanie klientov, či si prenajmú kancelárske priestory alebo byty. "Sú podstatne opatrnejší a viac skúmajú projekty, pokiaľ sa rozhodnú investovať, prípadne podpísať nájomnú zmluvu," uviedol Pelikán. Celkové náklady River Parku sa pohybujú na hranici 230 miliónov eur, pričom podľa Pelikána je drvivá väčšina preinvestovaná. River Park je financovaný bankovým konzorciom pod vedením ČSOB. "J&T Real Estate, a.s. zabezpečuje minoritný podiel vlastnej equity na financovaní," uviedol Pelikán.

Komplex má na celkovej ploche 32 000 m2 ponúknuť 203 luxusných bytov a apartmánov. V komplexe bude aj päťhviezdičkový hotel Kempinski Hotel River Park, reštaurácie, obchody, ale aj oddychová zóna so zeleňou a promenáda. Súčasťou budú aj trojpodlažné podzemné garáže. Polyfunkčný komplex River Park začali stavať 30. mája 2006.

BRATISLAVA 28. marca (WEBNOVINY)


Copyright foto tojeslovensko.sk

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.
Posledná úprava Utorok, 10 August 2010 12:38