Malý Dunaj | splav PDF Tlačiť E-mail
Máte chuť si zašportovať, opáliť sa, oddýchnuť si a pri tom zažiť niečo dobrodružné, blízko hlavného mesta? Práve splav Malého Dunaja ponúka veľké množstvo možností na jedno a viacdňové výlety na kanoe. Stačí ak nasadnete do člna vo Vrakuni pod mostom a za necelú polhodinku sa cítite ako v inom svete. Všade nedotknutá príroda, pokoj a mnoho pekných miest. Za jeden deň sa dá priplaviť do Novej Dedinky na hať či do Vlkov. Kde väčšina vodákov kempuje a opeká. 

Pre tých čo sa rozhodnú prísť na viac dní je pripravený kemp v Jelke pri vodnom Mlyne. Z  Tomašova sa tam dá prísť za jeden deň (6 hodín) z Bratislavy je to na jeden a pol dňa. Jelka ponúka dva bufety s chutným jedlom a čapovaným pivkom, samozrejme v kempe nechýba sprcha a WC. Poplatok za stanovanie vychádza na 3 € stan (pre rôzny počet ľudí).

Z Jelky sa dá prísť cez malebné meandre Malého Dunaja až do Tomašíkova , Jahodnej či Topoľníkov. Pre pravých dobrodruhov je týždňový splav až do Komárna cez Váh, ktorý sa napája v Kolárove. Zorganizovať splav v dnešnej dobe je viac ako jednoduché. Existuje množstvo vodáckych spoločností (www.splavmalehodunaja.sk), ktoré Vám za pár € prinesú člny na miesto štartu a po konci plavby si ich prídu vyzdvihnúť. Tieto firmy sú vybavené pádlami, barelmi a tiež záchrannými vestami. Splav Malého Dunaja je ten pravý oddych a možnosť ako objaviť nové dobrodružstvá.

Pokojný nížinný tok Malého Dunaja sa vinie cez polia, lúky a lužné háje, s malebnými zákutiami a je ideálny i pre rodiny s deťmi. Teplá voda je v lete vhodná na kúpanie. Nájdete tu aj množstvo vodného vtáctva, tri vodné mlyny v Jelke, Tomášikove a Jahodnej, termálne kúpalisko v Topoľníkoch. 

Ďakujeme Ladislavovi Krechnyakovi za poskytnuté informácie.

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.
Posledná úprava Streda, 26 Máj 2010 20:40