Aquaparky

Slovenske aquaparkyAquaparky na Slovensku sú napájané termálnou vodou, čo im umožňuje celoročnú prevádzku, sú moderne vybavené a nájdete tu množstvo atrakcií od tobogánov, šmykľaviek, cez vírivky až po perfektne vybavené vodné vitálne či wellness svety. Viac info...

Jazerá a priehrady

priehrady a jazera slovenskaSlovenské jazerá a priehrady ponúkajú oddych najmä v horúcich letných mesiacoch. Populárne sú jazerá v okolí Bratislavy a na juhu Slovenska, ktoré vďaka štrkovému podložiu majú krásnu číru vodu. Priehrady na  slovenských riekach poskytujú dobré rekreačné zázemie a veľa možnosti na kúpanie a vodné športy. Viac info...

Termálne kúpaliská

slovenske termalne kupaliskaSlovenské Termálne kúpaliská sú napichnuté na termálne pramene, ktorých má Slovensko požehnane. Termálne kúpaliska na Slovensku sa na rozdiel od aquaparkov využívajú najmä v lete. Ich voda je ochladzovaná, tak aby v tomto ročnom období bola vhodná na kúpanie. Okrem obyčajného kúpania má voda v termálnych kúpaliskách aj všakovaké liečivé účinky. Viac info...

Kúpele

Slovenske mineralne kupeleKúpele na Slovensku sú zamerané sú hlavne na choroby pohybového a obehového ústrojenstva, látkovej výmeny, dýchacích ciest, nervových a ďalších ochorení. Veľmi dobré výsledky dosahujú Slovenské kúpele v liečbe poúrazových stavov, najmä v dôsledku autohavárií. Kúpele okrem liečby chorôb a poúrazových stavov ponúkajú aj regeneračné a wellness pobyty pre širokú verejnosť. Viac info...
Reklamný prúžok
Slovensko kúpanie recenzie Relaxx – plaváreň s výhľadom na Bratislavu
Relaxx – plaváreň s výhľadom na Bratislavu PDF Tlačiť E-mail
pošli na vybrali.sme.sk
RECENZIA: Je výborné, že Bratislava má ďalšiu novú plaváreň. Nachádza sa v Petržalke na Einsteinovej ulici. V Petržalke žije tak sto tisíc ľudí a majstri socialistického projektovania tu zabudli okrem chodníkov, parkovacích miest a pekných domov postaviť aj jednu krytú plaváreň. Mám pocit, že by sa vstrebala. No dobre, čo nevyriešili súdruhovia, to vyriešili kapitalisti a pekne po svojom.

Prístup, ako pre koho

Plaváreň Relaxx nájdete vo futuristickej budove na Einsteinovej ulici, v tesnej blízkosti bratislavského diaľničného obchvatu, vedľa rovnako futuristického domu nábytku Átrium. K Relaxxu sa pohodlne dostanete autom. O pohodlnosti sa nedá hovoriť, ak idete pešo alebo MHD. MHD tu nestojí a keďže ste v Petržalke, chodníky sem nevedú. Bez srandy. Šancu máte, ak vystúpite pri Auparku, použijete lávku cez diaľnicu a prešliapete si popri OMV pumpe, Átriu až k Relaxxu.

Bazén s výhľadomRelaxx má jeden plavecký bazén. Je dlhý 20 metrov a má dostatočnú hĺbku (dajme tomu 1,7 m). Škoda, že bazénu chýba 5 metrov do štandardnej dĺžky 25 m. Na druhej strane musím povedať, že dvadsať metrov postačuje aj na intenzívne plávanie. A treba povedať, že JA plávam dobre :). Bazén sa nachádza na poslednom (šiestom poschodí) športového komplexu. Mám pocit, že jeho najväčšou výhodou je výhľad na Bratislavu. Výhľad z bazénu je v rámci Bratislavy rarita a touto cestou ďakujem architektovi, že ho nenaprojektoval v podzemných garážach. Okolo bazéna sú oddychové ležadlá, nájdete tu bar, vírivku a za rohom aj saunu. Ako inak, s výhľadom...
Fotky

Pekné sauny s blbým ochladzovaním

Na výber máte z dvoch fínskych a jednej parnej sauny. Sauny sú priestranné, fínska sauna má dokonca 3 poschodia (úrovne). Možnosti ochladzovania sú však úbohé. Využiť môžete len štyri sprchy. Žiaden bazén, žiadne vedro. Voda v sprchách je vlažná, prúd je nedostatočne silný a na riadne ochladzovanie po saunovaní nepostačuje. Veľká škoda.

Návštevníci

Čo sa týka sauny, s výnimkou dvoch pubišov bola kultúra návštevníkov v Relaxxe vyššia ako napríklad v Hoteli Nivy. Návštevníci aj prevádzkovateľ chápu, že saunovanie v plavkách je nezdravé a všetci používajú plachty.
Návštevníci bazéna predstavovali klasickú vzorku populácie. Nájdete tu šantiaceho otecka s dcérenkou, navoňané cice, hlavohrude a pubišov. Do kompletnej vzorky návštevníkov chýbajú hádam len dôchodcovia. Vzhľadom na relatívne malú mierku bazéna  však máte pocit, že v Relaxxe je to o niečo lepšie ako inde. Čiže, počet nekoordinovaných jedincov môžete vydeliť dvomi.

Ceny a vstupné

Vstupné platí bez rozdielu do bazénu aj sauny. Hodina pobytu vás vyjde na 5,99 EUR (180 Sk). Každá ďalšia polhodina vás stojí 2,49 EUR (75 Sk).
Za 7,5 EUR (266 Sk) si môžete zakúpiť Factory Pro kartu, s ktorou vás vyjde hodinové vstupné na 4,99 EUR (150 Sk) a každá začatá polhodina na 1,99 EUR (60 Sk). Karta sa oplatí, ak navštívite bazén viac ako 9 krát, potom už len rátate penízky, ktoré ste ušetrili.

V kocke

Plaváreň Relaxx je pozoruhodným prírastkom v Bratislave. Prístup len autom a vyššie ceny však nie sú pre všetkých. Na druhej strane, ceny nie sú premrštené a zodpovedajú kvalite služieb. Slušný personál, čistota, moderné vybavenie a relatívna nepreplnenosť sú štandardom. A tak nejako to má byť.

Kontakt Factory Pro Slovakia, a.s.
Einsteinova 7, 851 01 Bratislava

tel.: recepcia: + 421 911 357 028, + 421 262 414 040
e-mail: Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.
web: www.factorypro.sk

© tojeslovensko.sk (panjan) - všakovaké práva vyhradené!

Vaše hodnotenia

avatar administrator
-9
 
 
Podla informacii na oficialnej stranke spolocnosti Factory Pro, ktora prevadzkuje bazen, fitko a squash v komplexe Relaxx, sa zmenila vyska vstupneho do bazena.

Od teraz sa plati jednotne vstupne do vsetkych casti komplexu v cene 15 EUR bez casoveho obmedzenia.

Mozete si zakupit aj clensku kartu, ktora podla neoficialnych info, vychadza okolo 100 EUR mesacne. Oficialna cena clenskej karty na stranke Factory Pro nie je uvedena a navstevnikom stranky odporucaju zavolat na telefonne cislo pre blizsie urcenie ceny..
avatar peter
+3
 
 
čiže klasická slovenská užernícka brutalita. V luxemburgu stojí 50m plavecký bazén v "Cocu" 2€. U nás detských 20m 15€. Prečo nie, ked su u nás bežné platy v priemere 3krát menšie, cca 600€.
avatar Místek
0
 
 
Do 15 eurybody si prenajmes plaveckú dráhu kdekoľvek v Ba a nemusíš sa vyhýbať kratasovym plavcom.
Prihláste sa pre pridanie názoru.
Posledná úprava Pondelok, 01 Jún 2009 17:12