Slovensko rôzne správy Otvorili Hotel Kempinski v Bratislave
Otvorili Hotel Kempinski v Bratislave PDF Tlačiť E-mail
Sobota, 19 Jún 2010 17:04
Budúcim vlastníkom hotela by sa mala stať spoločnosť Best Hotel Properties. Podľa predsedu predstavenstva spoločnosti Branislava Babíka by sa tak malo stať v priebehu najbližších mesiacov. V Bratislave dnes na nábreží Dunaja pri komplexe River Park otvorili Kempinski Hotel River Park.
„Sme veľmi hrdí, že sa nám podarilo úspešne vybudovať hotel špičkovej kvality. Ide zároveň o najdrahšiu hotelovú stavbu na Slovensku, keďže celková investícia naň bola vyše 70 miliónov eur,“ uviedol na tlačovej konferencii pri príležitosti otvorenia hotela predseda predstavenstva spoločnosti J&T Real Estate Peter Korbačka.

Na hoteli sa pracovalo sedem rokov, pričom len štyri boli stavebné. Budúcim vlastníkom hotela by sa mala stať spoločnosť Best Hotel Properties. Podľa predsedu predstavenstva spoločnosti Branislava Babíka by sa tak malo stať v priebehu najbližších mesiacov. „Môj odhad je november 2010,“ uviedol Babík. O cene sa ešte rokuje, podľa Babíka by to však malo byť menej ako 70 miliónov eur.

Generálny riaditeľ hotela Konstantin Zeuke verí, že Bratislava získala hotel, ktorý spĺňa požiadavky aj tých najnáročnejších hostí, ktorí uprednostňovali Viedeň či Budapešť. „Bratislava je pre návštevníkov stále málo objavenou turistickou destináciou. Náš nový hotel nielenže rozšíri portfólio hotelovej skupiny Kempinski, ale aj zvýši silu spoločnosti vo východnej Európe poskytnutím novej destinácie pre všetkých návštevníkov,“ povedal Zeuke. Kempinski Hotel River Park má 231 luxusne zariadených izieb a apartmánov na 11 poschodiach. V hoteli je zamestnaných vyše 130 pracovníkov, pričom 92 % z nich sú Slováci.

BRATISLAVA 17. júna (WEBNOVINY) – SITA

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.
Posledná úprava Sobota, 19 Jún 2010 17:08