Slovensko Lyžovanie správy Oravská Lesná znížila ceny a dobudovala zasnežovanie
Oravská Lesná znížila ceny a dobudovala zasnežovanie PDF Tlačiť E-mail
Do najstudenšej slovenskej doliny chcú prilákať najmä Poliakov Lyžiarske stredisko Orava Snow - Ski Oravská Lesná v tradične najstudenšej slovenskej doline vstúpi do blížiacej sa zimnej sezóny so stratégiou zníženia cien lístkov a doplnkových služieb. Na približne 8,6 km zjazdových tratí, sedačkovú lanovku a tri vleky s celkovou hodinovou prepravnou kapacitou 4000 osôb tak chce prilákať predovšetkým Poliakov. "Plošne sme upravili ceny všetkých kategórií lyžiarskych lístkov z úplne jednoduchého a základného dôvodu, aby sme týmto spôsobom k nám pritiahli čo najviac návštevníkov.

Znížený cenník bude aj v našej požičovni lyžiarskych potrieb a lyžiarskej škole," uviedol dnes pre TASR riaditeľ spomínaného lyžiarskeho strediska Róbert Škripko. Pre lokalitu nachádzajúcu sa na slovensko-poľskom pomedzí je podľa neho jednoznačne kľúčová miera poľskej klientely. "Naším cieľom je, aby tvorila až 80 %, preto ponuku prispôsobujeme predovšetkým jej požiadavkám. Aj ťažisko marketingových aktivít máme nasmerované do Poľska, presnejšie do sliezskej oblasti v širokom okolí mesta Bielsko-Biala, odkiaľ je k nám vyslovene blízko," spresnil. Malo by to pomôcť zastaviť nepríjemný pokles návštevnosti po výraznom prepade kurzu zlotého začiatkom roka 2009. "Už vtedy sme prakticky ihneď reagovali úpravou cien, takže sme všeobecný úbytok nepocítili až tak dramaticky. Verím, že táto zima bude zlomom k lepšiemu. Zároveň musíme byť naďalej konkurencieschopní rozvíjajúcim sa poľským centrám lyžiarskeho turizmu," zdôraznil riaditeľ strediska v Oravskej Lesnej.

"V končiacom sa sezónnom medziobdobí sme významne pokročili v budovaní systému technického zasnežovania, ktoré sme rozšírili o ďalšieho 1,6 km. Pri súčasných klimatických zmenách ani naša výhodná poloha v najstudenšej doline negarantuje sama osebe dostatok prírodného snehu. Museli sme sa preto poistiť technickým zasnežovaním, aj keď je to veľmi nákladná investícia," dodal Škripko.

Oravská Lesná 9. novembra (TASR)

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.