Slovensko Lyžovanie správy Orava, Turiec a Liptov ponúkajú výhodné balíčky pre lyžiarov
Orava, Turiec a Liptov ponúkajú výhodné balíčky pre lyžiarov PDF Tlačiť E-mail
Oravskí vlekári investovali do systémov umelého zasnežovania a parkovísk, lyžiarske strediská v Turci sa dohodli na spoločnom regionálnom skipase a Liptov láka na turistickú kartu zliav.

Orava

Lyžiarske strediská v Žilinskom kraji vstúpili do novej sezóny s niekoľkými technickými i marketingovými novinkami. Oravskí vlekári investovali do systémov umelého zasnežovania a parkovísk, lyžiarske strediská v Turci sa dohodli na spoločnom regionálnom skipase a Liptov láka na turistickú kartu zliav. Ako agentúru SITA informoval sekretár Klastra Orava Martin Hromada, najväčšie oravské stredisko Ski Park Kubínska hoľa vybudovala moderný zasnežovací systém, ktorým za priaznivého počasia dokáže zasnežiť celú zjazdovku vrátane snowboardového parku a detského svahu. Spálená v Roháčoch zvýšila komfort parkovania na kapacitu 650 áut a osem autobusov. V stredisku Ski Zábava Hruštín čaká na lyžiarov nový vlek, umelé zasnežovanie po celej dĺžke tratí, osvetlená zjazdovka a snowtubingová dráha. Ceny skipasov na Orave sú podľa Hromadu v porovnaní s minulým rokom nižšie o 20 percent.

Turiec

Tri najväčšie lyžiarske strediská v Turci sa dohodli na spoločnom lyžiarskom lístku. Regionálny skipas môžu lyžiari využívať na Martinských holiach, v Jasenskej a vo Valčianskej doline. Podľa prezidenta Klastra Turiec Andreja Hrnčiara skipas prináša okrem lacnejšieho lyžovania aj ďalšie zľavy na služby v regióne Turca, napríklad do akvaparku či lyžiarskych škôl a požičovní. Tri konkurenčné strediská s jedným skipasom poskytujú 22 rôzne náročných tratí s celkovou dĺžkou 27 kilometrov. Tromi sedačkovými lanovkami a sedemnástimi vlekmi prepravia za hodinu viac ako 17 000 lyžiarov.

Liptov

Liptovský región ponúka turistickú kartu zliav, ktorá podľa koordinátora Klastra Liptov Ľubomíra Čecha ušetrí na mnohých zimných atrakciách a službách 10 až 50 percent. Karta platí aj na lyžiarske skipasy v strediskách Jasná Nízke Tatry či Ski park Ružomberok, v lyžiarskych škôlkach a požičovniach, v akvaparkoch, múzeách a jaskyniach. Regionálnu kartu si možno kúpiť cez internet alebo v informačných centrách, no mnohé hotely ju ponúkajú aj ako bonus k ubytovaniu. Súčasťou celoročne platnej karty je tlačený sprievodca atrakciami Liptova s tipmi na výlety a zaujímavé podujatia.

ŽILINA 25. decembra (WEBNOVINY)

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.