Slovensko rôzne správy Nová Liptov Aréna už slúži svojmu účelu
Nová Liptov Aréna už slúži svojmu účelu PDF Tlačiť E-mail
Sobota, 31 Január 2009 16:58
Nová multifunkčná hala Liptov Aréna pri Aquaparku Tatralandia už niekoľko dní naplno slúži svojmu účelu. TASR o tom informoval Jaroslav Smitka zo Správy športových zariadení liptovskomikulášskych Verejnoprospešných služieb.

Pre návštevníkov z blízkeho okolia sú až do konca februára pripravené výrazné zľavy. „Občania s trvalým pobytom na území mesta Liptovský Mikuláš majú vstup zdarma. Ostatným obyvateľom liptovského regiónu poskytneme 50-percentnú zľavu," uviedol Smitka. „Na našu ponuku zareagovali najmä rekreační tenisti, ktorí si už zarezervovali väčšinu prevádzkových termínov," dodal. Na betónovom podklade haly je položený moderný umelý odpružený povrch.

liptov-arena

Plocha o celkovej výmere viac ako 1900 m2 umožňuje súčasné využívanie troch tenisových kurtov. Krajné sa dajú podľa potreby rýchlo pretvoriť na volejbalové ihriská, prostredný na basketbalové. Priestor môžu využívať aj sáloví futbalisti či priaznivci gymnastiky. Kapacita hľadiska je 230 miest na sedenie na hlavnej a 800 miest na prenosnej tribúne.

Pred vstupnými priestormi haly je k dispozícii 600 nových parkovacích miest. Celý objekt je bezbariérovo upravený. „Úspešným ukončením projektu Liptov Arény vzrástla hodnota majetku mesta Liptovský Mikuláš o viac ako 6,64 milióna eur (viac ako 200 miliónov Sk). Jej vybudovaním a prevádzkou získavame priestor na organizovanie športových, ale aj rôznych kultúrno-spoločenských podujatí, ktorý celému regiónu horného Liptova citeľne chýbal," povedal primátor Liptovského Mikuláša Jan Blcháč.

Projekt Infraštruktúra strediska cestovného ruchu medzinárodného významu Liptovský Mikuláš – Liptovská Mara – Ráztoky bol schválený v roku 2004 s celkovou výškou poskytnutého nenávratného finančného príspevku z fondov EÚ 5 642 966 eur (170 miliónov Sk). Mesto Liptovský Mikuláš spolufinancovalo tento projekt piatimi percentami z vlastných zdrojov. Nedokončená novostavba Liptov Arény zhorela 29. apríla minulého roku takmer do tla, ale zvýšeným stavebným úsilím sa ju podarilo odovzdať do užívania v pôvodne stanovenom termíne. „Vtedy sa naplno prejavila naša povestná zdravá liptovská tvrdohlavosť," dodal Blcháč.

Kontakt:
LIPTOV ARÉNA - multifunkčná kultúrno športová hala
Brezovec 1053/1
tel.: 0915 849 455, 0915 297 271

Liptovský Mikuláš/Ráztoky 28. januára (TASR)

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.
Posledná úprava Pondelok, 09 Marec 2009 22:02