Slovensko Turistika správy Nová cyklotrasa spojí Chorvátske rameno a Petržalskú hrádzu
Nová cyklotrasa spojí Chorvátske rameno a Petržalskú hrádzu PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 24 August 2009 19:59
Bratislavskí cyklisti a korčuliari budú môcť od jesene oficiálne využívať novú cyklistickú trasu, ktorá spojí Chorvátske rameno s Medzinárodnou dunajskou cyklistickou cestou známou ako petržalská hrádza. Ako agentúru SITA dnes informoval hovorca Petržalky Ľubomír Andrassy, ide o južnú cyklistickú radiálu, ktorú vystavala Správa telovýchovných a rekreačných zariadení hlavného mesta SR (STaRZ).
"Stavebné práce urobili v prvom polroku, po ich ukončení zvoláva petržalský stavebný úrad na štvrtok 20. augusta kolaudačné konanie." Na konaní sa môžu okrem dotknutých inštitúcií - magistrátu, dopravného inšpektorátu či projektanta zúčastniť aj občania. Ústne pojednávanie sa začne o 9:30 pod mostom cez Chorvátske rameno na Antolskej ulici, kde môžu účastníci vzniesť technické, odborné námietky a stanoviská k novej cyklistickej trase.

Bratislavčania majú podľa hovorcu k dispozícii 65 kilometrov cyklistických ciest medzinárodného štandardu, pričom najvýznamnejšia je dunajská trasa zaradená do európskej siete (približne 35 km). Okrem toho môžu cyklisti a korčuliari využívať trasy celomestského charakteru v dĺžke 25,4 kilometra. "Petržalčania najviac využívajú cestu pozdĺž Chorvátskeho ramena a pri Malom Dunaji. V mestskej časti sú okrem oficiálnych trás k dispozícii tiež vnútrosídliskové cesty a prvá petržalská greenway – Dolnozemská cesta," uviedol. Nový chodník spojí 4,2 kilometrovú trasu pozdĺž Chorvátskeho ramena s dunajskou cestou a petržalskou hrádzou a zapadá do koncepcie miestnej samosprávy budovania ciest určených pre nemotorizovanú verejnosť.

BRATISLAVA 18. augusta (WEBNOVINY) 

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.