Nimnica | kúpele PDF Tlačiť E-mail
Pri hĺbení základovej jamy priehradného múru sa v r. 1953 pod úrovňou hladiny Váhu objavila podozrivá voda, ktorá bola čistá, no trochu slaná a šumela. Pri hydrogeologickom prieskume sa vo viacerých vrtoch zachytila uhličitá voda s vysokou koncentráciou látok. To vzbudilo pozornosť širokej verejnosti, a keď sa v niektorých prípadoch pracovníkov Priehrady mládeže prejavili aj pozitívne zdravotné účinky, rozšírila sa bleskurýchle fáma o zázračnej liečivosti týchto vôd. Pod tlakom mienky verejnosti a po overení zdravotnej prospešnosti vôd bolo rozhodnuté využiť ich kúpeľnícky na liečenie dýchacích a zažívacích ústrojov. Dnes je indikačný zoznam rozšírený o ďalšie skupiny chorôb. Minerálna voda obsahuje mnohé stopové prvky ako draslík, horčík, chlór, jód, sodík, vápnik, železo a tiež voľný oxid uhličitý.

Kúpeľná lokalita pozostáva z liečebných domov rozmiestnených v kúpeľnom lesoparku. Kúpeľné domy sú situované na výbežku vrchu Javorníky zasahujúcej do vodnej nádrže Priehrady mládeže. V budove Balneoterapie je sústredené stravovanie, zdravotnícke služby a kongresová sála.


Vaše hodnotenia

avatar EMA
0
 
 
S pobytom v kúpeloch Nimnica absolútne nie som spokojná. Bola som tam okradnutá a kompetentné osoby vôbec nemali záujem to riešiť. A ešte sa nezabudli "pochválit" tým že je to tam celkom bežné...okrem toho je stravovanie katastrofálne, strava vobec nie je prisposobená diétam a totálne sa na nej šetrí. Takisto časovanie procedúr je totálne chaotické. Prístup personálu je otrasný. Pobyt v týchto kúpeloch nikomu neodporúčam! Iba v prípade, že miesto odpočinku sa chcete totálne rozčúlit!!!
Prihláste sa pre pridanie názoru.
Posledná úprava Sobota, 16 Máj 2009 15:59