Slovensko rôzne správy Na Skalke postavia pútnicky penzión
Na Skalke postavia pútnicky penzión PDF Tlačiť E-mail
Sobota, 10 Apríl 2010 09:38
Dom pre pútnikov plánuje vybudovať Nitrianske biskupstvo na najstaršom slovenskom pútnickom mieste. Nitrianske biskupstvo plánuje na Skalke pri Trenčíne zriadiť penzión. Ubytovanie na najstaršom slovenskom pútnickom mieste ponesie názov Dom pre pútnikov.
Hovorca biskupstva Miroslav Lyko bližšie informácie o plánovanej investícii neprezradil. Trenčianske vodárne a kanalizácie zároveň na Skalke plánujú dobudovať vodovod. “Prívodný vodovodný rad bude slúžiť pre pútnické miesto Skalka a to nielen pre veriacich pútnikov, ale aj pre turistov z radov širokej verejnosti,” uviedol Lyko. Skalka je pre diecézu významné pútnické miesto, ktoré je spojené so životom jej patrónov, svätých Andreja Svorada a Beňadika. K ich úcte sa na Skalke každoročne v polovici júla koná výročná púť. Navštevuje ju takmer 15 tisíc veriacich a keďže časovo kolidovala s najväčším slovenským hudobným festivalom Pohoda, jej organizátori sa rozhodli festival posunúť o víkend skôr.

Horský masív Skalky s kláštorným komplexom na Veľkej Skalke a Kostolom Panny Márie na Malej Skalke sa nachádza medzi Trenčínom a obcou Skalka nad Váhom. Osídlenie Skalky datujú odborníci na základe archeologických nálezov od neskorej doby kamennej. Stopy na Skalke zanechali aj Slovania, čo dokazujú nálezy hradiska a pohrebiska z 9. storočia.

TRENČÍN 27. marca (WEBNOVINY) – SITA

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.