Slovensko rôzne správy Na Orave zlacnelo ubytovanie
Na Orave zlacnelo ubytovanie PDF Tlačiť E-mail
Streda, 04 Február 2009 19:09
V regióne hornej Oravy klesla v súčasnosti cena za ubytovanie oproti vlaňajšku aj o 20 percent. Jedno lôžko na noc ponúkajú pri ubytovaní v súkromí asi od sedem eur (210 Sk) do desať eur (300 Sk), v hoteloch je asi o 20 percent drahšie. Ceny sú nižšie v súvislosti s menej výhodným kurzom eura k poľskému zlotému a sú individuálne. Uviedla pre TASR pracovníčka Turistickej informačnej kancelárie v Zuberci v okrese Tvrdošín Alžbeta Železníková.

V regióne hornej Oravy je z približne 4000 až 5000 ubytovacích miest, v okolí hornooravského lyžiarskeho strediska Roháče v Západných Tatrách je v týchto dňoch obsadených 70 až 80 percent. Medzi klientmi sú najmä poľskí školáci, ktorí majú zimné prázdniny. Vyššiu návštevnosť v Roháčoch očakávajú počas školských prázdnin na Slovensku a v Čechách. K nim by sa mali pridať aj deti s rodičmi z Maďarska.

Podľa pracovníkov zubereckej informačnej kancelárie sa kvalita služieb v posledných dvoch rokoch v obciach v oblasti Roháčov výrazne zvýšila. Je tam dostatok stravovacích zariadení, hostia nemusia v radoch čakať na jedlo. Každá reštaurácia ponúka niekoľko regionálnych špecialít, čo v minulosti nebolo. Lyžiari v okolí Zuberca môžu využívať tri strediská, ktoré majú veľmi dobré snehové podmienky. Patria k nim Roháče - Spálená (40 cm), Zuberec - Janovky (70 cm) a Zuberec - Milotín (60 cm).

Zuberec 4. februára (TASR)

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.
Posledná úprava Streda, 04 Február 2009 19:12
 

TURISTIKA | okolie

PAMIATKY | okolie

KÚPANIE A KÚPELE | okolie

LYŽOVANIE | okolie

RECENZIE | okolie

SPRÁVY | okolie