Aquaparky

Slovenske aquaparkyAquaparky na Slovensku sú napájané termálnou vodou, čo im umožňuje celoročnú prevádzku, sú moderne vybavené a nájdete tu množstvo atrakcií od tobogánov, šmykľaviek, cez vírivky až po perfektne vybavené vodné vitálne či wellness svety. Viac info...

Jazerá a priehrady

priehrady a jazera slovenskaSlovenské jazerá a priehrady ponúkajú oddych najmä v horúcich letných mesiacoch. Populárne sú jazerá v okolí Bratislavy a na juhu Slovenska, ktoré vďaka štrkovému podložiu majú krásnu číru vodu. Priehrady na  slovenských riekach poskytujú dobré rekreačné zázemie a veľa možnosti na kúpanie a vodné športy. Viac info...

Termálne kúpaliská

slovenske termalne kupaliskaSlovenské Termálne kúpaliská sú napichnuté na termálne pramene, ktorých má Slovensko požehnane. Termálne kúpaliska na Slovensku sa na rozdiel od aquaparkov využívajú najmä v lete. Ich voda je ochladzovaná, tak aby v tomto ročnom období bola vhodná na kúpanie. Okrem obyčajného kúpania má voda v termálnych kúpaliskách aj všakovaké liečivé účinky. Viac info...
Reklamný prúžok
Minerálne kúpele
Kúpele na Slovensku majú dlhú tradíciu. Kúpele Piešťany, Bojnice, Bardejov, Brusno, Trenčianske Teplice, Sliač, Kováčová, Turčianske Teplice, Lúčky, Rajecké Teplice či  Dudince patria k tomu najlepšiemu čo Slovenské kúpele môžu ponúknuť. Slovenské kúpele sú napájané na pramene s mimoriadnymi liečivými účinkami. Zamerané sú najmä na choroby pohybového a obehového ústrojenstva, látkovej výmeny, dýchacích ciest, nervových a ďalších ochorení. Veľmi dobré výsledky sa dosahujú v liečbe poúrazových stavov, najmä v dôsledku autohavárií.
Bardejov | kúpele PDF Tlačiť E-mail
Image
Kúpele Bardejov ležia v  blízkosti starobylého mesta Bardejov, obklopené hustými ihličnatými lesmi, ležia kúpele, ktoré už v minulom storočí boli vyhľadávané pre svoje mimoriadne liečivé účinky pri ochoreniach tráviaceho ústrojenstva, látkovej výmeny a pri nešpecifických chorobách dýchacích ciest. Zvláštnu atmosféru Bardejovským kúpeľom dodáva kombinácia moderných nových objektov i štýlových víl a liečební z konca minulého storočia, v ktorých počas svojho pobytu bývala aj obľúbená Sisi - manželka cisára Františka Jozefa.
Posledná úprava Piatok, 02 November 2012 14:22
Čítať celý článok...
 
Bojnice | kúpele PDF Tlačiť E-mail
Image
Kúpele Bojnice sa nachádzajú v obľúbenom výletnom mestečku Bojnice na úpätí lesnatých Strážovských vrchov. Liečivé účinky miestnej minerálnej vody sú známe už niekoľko storočí. Prvé kúpeľné objekty sa začali budovať už v 16. storočí, odkedy sa datuje aj vznik najstaršieho kúpeľného parku na Slovensku.
Hydrouhličitanové, vápenato-horečnaté vody s teplotou 30-48°C sa využívajú na liečbu ochorení pohybového aparátu, reumatické choroby, stavy po úrazoch a ortopedických operáciách, ale aj po cievnych mozgových príhodách a tiež degeneratívne choroby chrbtice a kĺbov.
Posledná úprava Piatok, 02 November 2012 14:21
Čítať celý článok...
 
Brusno | kúpele PDF Tlačiť E-mail
Kúpele Brusno Kúpele Brusno ležia v údolí Slovenského Rudohoria na severovýchod od Banskej Bystrice, na severných svahoch Vepra, v ústí doliny zvanej Peklo, v nadmorskej výške 424m. Najväčšou pýchou našich kúpeľov je čistý vzduch, nerušené ticho, krásna okolitá príroda, v ktorej človek zabudne na každodenné starosti a naplno si užije chvíle pokoja a oddychu. Z kúpeľov je pekný výhľad nielen na okolité hory, ale aj na končiare Nízkych Tatier, hlavne na dominantnú Prašivú s najvyšším vrchom Veľká Chochuľa v nadmorskej výške 1 753m.
Posledná úprava Štvrtok, 08 Január 2009 14:28
Čítať celý článok...
 
Číž | kúpele PDF Tlačiť E-mail
Prírodné jódové kúpele Číž, a.s. majú za sebou viac ako storočnú históriu. Význam kúpeľov je založený predovšetkým na prírodnej jódovej liečivej vode. Liečivými účinkami vody a balneologickou hodnotou prírodných prameňov sa čížsky prameň zaraďuje medzi najvzácnejšie v Európe.
Posledná úprava Sobota, 16 Máj 2009 15:51
Čítať celý článok...
 
Dudince | kúpele PDF Tlačiť E-mail
ImageKúpele Dudince a povesť o liečivých účinkoch ich miestnych prameňov siaha až do čias Rímskej ríše - dodnes sa tu zachoval názov Rímske kúpele, kde si legionári tých čias liečili vojnové zranenia. Kúpeľný komplex je situovaný v malebnom údolí riečky Štiavnice, v blízkosti európskej trasy sever juh (z Poľska cez Oravu, Zvolen, Šahy do Budapešti a ďalej na Balkán). Novodobá história najmladších, ale významných kúpeľov Slovenska sa začala písať v 60. rokoch tohto storočia.
Posledná úprava Utorok, 06 Január 2009 20:59
Čítať celý článok...
 
Horný Smokovec | detské kúpele PDF Tlačiť E-mail
Image
Detské kúpele Horný Smokovecnajvyššie položené klimatické kúpele pre deti a dorast. Majú ideálnu polohu vo výške 960 metrov pre využitie vysokohorskej klímy, ktorá sa vyznačuje dostatkom slnečného svitu, čistým vzduchom, teplotnou inverziou, zníženým parciálnym tlakom CO2, výskytom určitého počtu negatívnych iónov a obsahom aerosolov v ovzduší, čo vytvára optimálne podmienky pre liečbu dýchacích ciest.
Posledná úprava Štvrtok, 08 November 2012 09:43
Čítať celý článok...
 
Korytnica | kúpele PDF Tlačiť E-mail
Image
Kúpele Korytnica liečia choroby žalúdka, dvanástnika, pečene, žlčníka a žlčovodov, choroby látkovej výmeny ako napr. cukrovka, anémia z nedostatku železa a toxické poškodenia pečene. Doliečujú sa tu pacienti po operáciách tenkého a hrubého čreva ako aj po operáciách žalúdočných vredov.
Posledná úprava Piatok, 02 November 2012 14:21
Čítať celý článok...
 
Lučivná | klimatické kúpele PDF Tlačiť E-mail
Tatranské kúpele Lučivná znovuotvorené dňa 20.6.2008 po zásadnej zmene akcionárov, úplnej reštrukturalizácii a po komplexnej rekonštrukcii prešli až k dnešnej nadštandardnej podobe s výrazným zreteľom na použitie ekologických materiálov.
Čítať celý článok...
 
Lúčky | kúpele PDF Tlačiť E-mail
ImageKúpele Lúčky patria medzi najstaršie kúpele na Slovensku. Ležia v horskej, na juhu otvorenej doline pod úbočím Choča, na rozhraní Oravy a Liptova, v nadmorskej výške 621 m. Charakter okolia a nadmorská výška zaraďujú Lúčky do klimatickej oblasti tatranských horských pásiem.
Posledná úprava Nedeľa, 17 Máj 2009 09:27
Čítať celý článok...
 
Malé Bielice | kúpele PDF Tlačiť E-mail
Obec Malé Bielice (miestna časť okresného mesta Partizánske) leží v kopcovitej nitrianskej krajine, v nadmorskej výške 186 m nad morom na sútoku Nitry a Nitrice medzi výbežkami Strážovských vrchov a pohoria Tríbeč na hranici nížinatej a hormatej časti Ponitria.
Čítať celý článok...
 
Nimnica | kúpele PDF Tlačiť E-mail
Pri hĺbení základovej jamy priehradného múru sa v r. 1953 pod úrovňou hladiny Váhu objavila podozrivá voda, ktorá bola čistá, no trochu slaná a šumela. Pri hydrogeologickom prieskume sa vo viacerých vrtoch zachytila uhličitá voda s vysokou koncentráciou látok.
Posledná úprava Sobota, 16 Máj 2009 15:59
Čítať celý článok...
 
Nový Smokovec | klimatické kúpele PDF Tlačiť E-mail
Kupele Nový Smokovec
Kúpele Nový Smokovec patria medzi najstaršie v strednej Európe. Ležia na úpätí Slavkovského štítu v nadmorskej výške 1018 m. Ponúkajú ubytovanie rozdelené do dvoch kategórií, štandard a nadštandard. Liečebné účinky vysokohorského prostredia, vysoká odborná úroveň kúpeľnej liečby, ale aj tiché a pokojné prostredie ich predurčujú k stráveniu príjemnej dovolenky, s množstvom liečebných procedúr. Kúpele Nový Smokovec ponúkajú množstvo športových aktivít na voľný čas.
Posledná úprava Piatok, 02 November 2012 14:20
Čítať celý článok...
 
Piešťany | kúpele PDF Tlačiť E-mail
Image
Kúpele Piešťany sú svetoznáme a najznámejšie slovenské kúpele. Socha muža, ktorý láme barlu, je symbolom kúpeľov, ktoré už v 19. storočí získali vďaka mimoriadnej sile liečivých prameňov svetovú povesť. Reumatizmus a choroby pohybového ústrojenstva si tu liečili mnohé významné osobnosti spoločenského i politického života z Európy i zámoria, a to aj vďaka veľmi dobrej dopravnej dostupnosti Piešťan a ich relatívnej blízkosti k Viedni. V súčasnosti sú Piešťany vyhľadávané tiež vďaka svojim osobitným liečebným účinkom poúrazových stavov, najmä po autohaváriách.
Posledná úprava Piatok, 02 November 2012 14:20
Čítať celý článok...
 
Rajecké Teplice | kúpele PDF Tlačiť E-mail
Image
Kúpele Rajecké Teplice, známe vyše 600 rokov, patria k najpríťažlivejším kúpeľom na Slovensku. Nachádzajú sa uprostred ihličnatých lesov Strážovských vrchov a Malej Fatry na severe stredného Slovenska v oblasti bohatej na minerálne vody. Žriedla termálnych prameňov typu akratoteriem majú vďaka 38°C teplej vode vynikajúce liečivé účinky. Podnebie teplickej kotliny je mierne. Podľa švajčiarskej klasifikácie sú klimatické podmienky Rajeckých Teplíc zaradené do upokojujúcej klímy.
Posledná úprava Piatok, 02 November 2012 14:19
Čítať celý článok...
 
Sklené Teplice | kúpele PDF Tlačiť E-mail
Image
Kúpele Sklené Teplice sa nachádzajú v prekrásnom údolí na úpätí Štiavnických vrchov 12 km od Banskej Štiavnice, unikátneho skvostu svetového kultúrneho dedičstva. Raritou Sklených Teplíc je výskyt termálnych prameňov minerálnych vôd s teplotou vody od 37 do 52 °C. Voda v Sklených Tepliciach je hypotonická a má hydratačný účinok na pokožku. Unikátnym prírodným výtvorom je tzv. Parenica - termálny kúpeľ, ktorý poskytuje návštevníkom možnosť okúpať sa priamo v jaskyni, v ktorej vyviera liečivá horúca 42 stupňová voda.
Posledná úprava Piatok, 02 November 2012 14:19
Čítať celý článok...
 
Sliač | kúpele PDF Tlačiť E-mail
Image
Kúpele Sliač ležia v hornatom strednom Slovensku, neďaleko Banskej Bystrice a Zvolena, na úbočí Slovenského Rudohoria nad údolím rieky Hron v nadmorskej výške 373 m. Nachádzajú sa v lesnatej krajine, obklopené parkami a pláňami, s výhľadom do údolia rieky Hron, na pohronské doliny, na Kremnické a Štiavnické vrchy a na západnú časť Nízkych Tatier. Podnebie ako dôležitý prirodzený činiteľ komplexnej kúpeľnej liečby je pri pomerne malej nadmorskej výške a otvorenej polohe kúpeľov dosť teplé, pomerne suché a vcelku pokojné.
Posledná úprava Piatok, 02 November 2012 14:18
Čítať celý článok...
 
Smrdáky | kúpele PDF Tlačiť E-mail
Image
Kúpele Smrdáky ležia v západnej časti Slovenska v Záhorskej nížine, na úpätí Bielych Karpát, vo vzdialenosti 80 km od Bratislavy. Dva pramene sírnej, slanej, jódovej minerálnej vody s teplotou okolo 12 °C majú vysoký obsah minerálnych solí a najvyšší obsah sírovodíka medzi liečivými vodami nielen u nás, ale aj v Európe, s výnimkou jej vulkanických oblastí. Smrdácke kúpele majú okrem výborných vôd aj ložiská jemného sírneho bahna, ktoré vynikajúco doplňuje liečebné procedúry kožných ochorení. Úspešne sa tu lieči najmä psoriáza.
Posledná úprava Piatok, 02 November 2012 14:18
Čítať celý článok...
 
Štós | klimatické kúpele PDF Tlačiť E-mail
Image
Kúpele Štós sa nachádzajú na juhovýchodnom Slovensku, 56 km od Košíc, v malebnom prostredí zmiešaného lesa plného voňavých jedlí a smrekov. Zmiešaný les, teplotné inverzie, spolu s ostatnými činiteľmi vytvárajú veľmi dobré podmienky na liečbu akútnych i chronických ochorení dýchacích ciest, ochorení pľúc, prieduškovej astmy, alergií.
Posledná úprava Piatok, 02 November 2012 14:17
Čítať celý článok...
 
Štrbské Pleso | klimatické kúpele PDF Tlačiť E-mail
Image
V čarokrásnom prírodnom rámci jediných veľhôr celého Karpatského oblúka - Vysokých Tatier - sú situované vysokohorské klimatické kúpele Štrbské Pleso. Je to súčasne turisticky najvýznamnejšie a najvyššie položené stredisko turistiky a zimných športov s mnohými hotelmi, reštauráciami, športovými a ostatnými zariadeniami.Nadmorská výška 1355 m a blahodárny vplyv rozsiahlych komplexov ihličnatých lesov priam predurčujú Štrbské Pleso pre liečbu ochorení dýchacích ciest. 
Posledná úprava Piatok, 02 November 2012 14:17
Čítať celý článok...
 
Trenčianske Teplice | kúpele PDF Tlačiť E-mail
Image
Nádherné prírodné prostredie, liečivé účinky termálnych prameňov vytvárajú z Trenčianskych Teplíc jedno z najvyhľadávanejších a najstarších kúpeľných stredísk na Slovensku. Najstaršia písomná zmienka je z roku 1398, ale podľa tradície už v 2. stor. po Kr. využívali silu miestnych prameňov rímski legionári z blízkeho tábora Laugarício. Kúpeľná časť s liečebnými domami v klasickom i modernom štýle je situovaná v prekrásnom parku, na ktorý nadväzuje lesopark s upravenými chodníkmi a výhliadkovými miestami.
Posledná úprava Piatok, 02 November 2012 14:16
Čítať celý článok...
 
<< Začiatok < Dozadu 1 2 Dopredu > Koniec >>

Stránka 1 z 2