Slovensko Lyžovanie správy Malinô Brdo má problémy - sezónu to neohrozí
Malinô Brdo má problémy - sezónu to neohrozí PDF Tlačiť E-mail
Blížiacu sa novú sezónu v ružomberskom lyžiarskom stredisku na Malinom Brde by nemali ohroziť ani pokračujúce súdne spory a exekučné konania. TASR o tom dnes informoval Ivan Melicháč, generálny riaditeľ súčasného prevádzkovateľa, akciovej spoločnosti 1. Ružomberská lyžiarska.
„Všetky sporné strany chápu, že nikomu by neprospelo, pokiaľ by sa stredisko zatvorilo. Jeho hodnota by sa tým určite veľmi znížila. Máme ešte zhruba mesiac na prípravu, aby sme štandardne odštartovali novú sezónu. Verím, že návštevníci vôbec nepocítia existenciu nejakých vnútorných problémov," zdôraznil. Situácia sa podľa Melicháča skomplikovala po dávnejšej zmene štruktúry akcionárov akciovej spoločnosti Skipark a neprehľadnom predaji a prevode akcií. „To bol dôvod vzniku niekoľkých súdnych sporov, konkurzu a aktuálne aj piatich exekúcií," spresnil.

Skipark dosiahol v uplynulom hospodárskom období stratu vo výške 930.392 eur (28 miliónov Sk). V spomínanom lyžiarskom zaznamenali v sezóne 2008/2009 viac ako 100.000 návštevníkov. Pokračuje budovanie novej zjazdovky a rozširovanie systému zasnežovania. Neúspešnú žiadosť o podporné prostriedky na tento projekt z eurofondov chcú zopakovať v ďalšej výzve. Mesto Ružomberok je vlastníkom časti pozemkov, na ktorých je stredisko vybudované.

Ružomberok 28. októbra (TASR)

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.