Slovensko Lyžovanie lyžiarske strediská
Lyžiarske strediská
Lyžiarske strediská na Slovensku sú čoraz lepšie! A nielen krásne Slovenské hory ich predurčujú aby sa stali rajom pre lyžiarov. Slovenské lyžiarske strediská investovali nemalé prostriedky do svojej modernizácie. Skicentrum Donovaly, Vrátna, Veľká Rača Oščadnica, Malinô Brdo, Jasná či Štrbské Pleso patria medzi najlepšie lyžiarske strediská na Slovensku.
Na krk im dýcha desiatka komornejších, zato dobre vybavených lyžiarskych stredísk, ktoré sú už v súčasnosti  dobre vybavené novými lanovkami a zasnežovaním. Slovenské lyžiarske strediská tak v súčasnosti poskytujú komplexné služby a široké možnosti ubytovania i trávenia voľného času.

Litmanová | lyžiarske stredisko PDF Tlačiť E-mail
Lyžiarsky areál nájdete pri obci Litmanová v prekrásnej scenérii pohoria Pieniny. Rekreační i nároční lyžiari tu môžu využívať rôzne sklony a profily zjazdových tratí v nadmorskej výške od 690 do 920 m.
Čítať celý článok...
 
Banská Štiavnica - Salamandra Resort | lyžiarske stredisko PDF Tlačiť E-mail
Lyžiarske stredisko Salamander Resort je situované uprostred unikátnej prírody Štiavnických vrchov v blízkosti historicky významného mesta Banská Štiavnica. Moderné a technicky vysokokvalitné stredisko ponúka lyžiarom ideálne športové vyžitie na stredne náročnej zjazdovke v jedinečnom prostredí s mimoriadnym historickým dedičstvom.
Čítať celý článok...
 
Čertov Javorníky | lyžiarske stredisko PDF Tlačiť E-mail
Lyžiarske stredisko Ski Čertov sa nachádza v pohorí Javorníky, v CHKO Kysuce, na slovensko-moravskom pohraničí. V stredisku s nadmorskou výškou 600 - 900 m.n.m. sa nachádza 5 vlekov s celkovou dĺžkou tratí 3,3 km.
Čítať celý článok...
 
Čertovica | lyžiarske stredisko PDF Tlačiť E-mail
Lyžiarske stredisko Čertovica leží na severných svahoch Čertovej svadby v čarovnom zimnom prostredí Nízkych Tatier. Cez sedlo Čertovica prechádza cesta, ktorá spája Liptov s Horehroním. Len Čo vystúpite na parkoviskách z auta alebo z hotelov a chát, ste na lyžiarskych svahoch.
Posledná úprava Pondelok, 16 Marec 2009 19:31
Čítať celý článok...
 
Chopok juh | lyžiarske stredisko PDF Tlačiť E-mail
Lyžiarske stredisko Chopok juh sa nachádza na južnej strane Chopku kde je k dispozícii 9 km lyžiarskych tratí, z ktorých je 1700 m zasnežovaných. V lyžiarskom stredisku Chopok - Juh sa nachádza 1 štvorsedačková lanová dráha a 6 lyžiarskych vlekov.
Posledná úprava Pondelok, 05 Január 2009 17:47
Čítať celý článok...
 
Čičmany | lyžiarske stredisko PDF Tlačiť E-mail
Lyžiarske stredisko Čičmany sa nachádza v malebnej dedinke Čičmany, známej vďaka dreveniciam pripomínajúcim perníkové domčeky. V súčasnosti je v lyžiarskom stredisku Čičmany 6 lyžiarskych vlekov typu Tatrapoma s prepravnou kapacitou 3850 osôb za hodinu. Lyžiarom a snowboardistom sú k dispozícii 3 zjazdovky rôzneho stupňa obtiažnosti, od najnáročnejšej jednotky s priemerným sklonom 33°, až po zjazdovku č. 6, vhodnú na učenie lyžovania.
Čítať celý článok...
 
Čierny Balog | lyžiarske stredisko PDF Tlačiť E-mail
Lyžiarske stredisko Ski Čierny Balog sa nachádza 9 km od Brezna v známom stredisku turistického ruchu. Dobrú lyžovačku si môžete vychutnať na šiestich zjazdovkách, ktoré sú vhodné pre rodiny s deťmi, náročného lyžiara, začiatočníka, snowboardistu alebo bežkára.
Čítať celý článok...
 
Donovaly | lyžiarske stredisko PDF Tlačiť E-mail
Donovaly, lyziarske stredisko Lyžiarske stredisko Donovaly patrí medzi najväčšie a najlepšie vybavené lyžiarske strediská na Slovensku. Nachádza sa v strede Slovenska, neďaleko Banskej Bystrice. Horské svahy na vrchu Zvolen lákajú náročných lyžiarov a na rodinnú lyžovačku je vhodná časť zvaná Záhradište.
Posledná úprava Streda, 07 December 2011 12:02
Čítať celý článok...
 
Drienica | lyžiarske stredisko PDF Tlačiť E-mail
Lyžiarske stredisko Drienica - Lysá sa nachádza nad dedinou na začiatku Drienickej doliny a Lysej, ležiacej v jej závere pod rovnomenným vrcholom v priemernej nadmorskej výške 850 m. Obe centrá sú spojené dvojsedačkovou lanovkou.
Posledná úprava Pondelok, 16 Marec 2009 19:10
Čítať celý článok...
 
Fačkovské Sedlo - Kľak | lyžiarske stredisko PDF Tlačiť E-mail
Lyžiarske stredisko Fačkovské Sedlo - Kľak je dôležité turistické centrum Hornej Nitry. Nachádza sa 25km od Prievidze, na štátnej ceste č. 64 na trase do Žiliny. Fačkovské sedlo tvorí prirodzenú hranicu medzi Strážovskymi vrchmi a Lúčanskou Malou Fatrou. Dominantou je vrchol Kľaku 1.351m n.m., ktorý je spolu s vrchom Reváň súčasťou národnej prírodnej rezervácie. Pod úpätím Reváňa pramení rieka Nitra. Celá oblasť poskytuje nespočetné možnosti na pešiu turistiku, horskú i cestnú cyklistiku, zjazdové i bežecké lyžovanie a snowboarding.
 
Jasenská dolina | lyžiarske stredisko PDF Tlačiť E-mail
Image Lyžiarske stredisko Jasenská dolina sa nachádza v Jasenskej doline, na turčianskej strane pohoria Veľká Fatra, 12 km od mesta Martin. Lyžiarske stredisko ponúka výborné lyžiarske podmienky pre začiatočníkov i náročnejších lyžiarov, lyžiarsku školu, detskú škôlku, skiservis, požičovňu športového výstroja, veľkokapacitné parkovisko priamo pri vlekoch, večerné lyžovanie, osvetlený svah. A čím sa môže lokalita Kašová pochváliť? Novou 645 m dlhou sedačkovou lanovkou, prvou svojho druhu v Európe.
Posledná úprava Pondelok, 16 Marec 2009 19:19
Čítať celý článok...
 
Jasná | lyžiarske stredisko PDF Tlačiť E-mail
Jasna, lyziarske stredisko Lyžiarske stredisko Jasná sa nachádza v Demänovskej doline na severných svahoch Nízkych Tatier. Jasná ponúka všetko, čo potrebujete na príjemnú zimnú dovolenku. Špičkové lyžiarske a bežecké trate, sedačkové lanovky, lyžiarske vleky, kabínkovú lanovku, lyžiarsku školu, požičovňu lyžiarskeho výstroja, ski-servis, výborné podmienky pre skialpinizmus a paragliding, dokonca aj zimné kúpanie v termálnom kúpalisku v Bešeňovej.
Posledná úprava Streda, 01 Apríl 2009 20:32
Čítať celý článok...
 
Kálnica | lyžiarske stredisko PDF Tlačiť E-mail
V lyžiarskom stredisku je vybudovaná hlavná budova s miestnosťami pre pohodlie návštevníkov, bufet so základným občerstvením, WC, telefónny a. K dispozícii je brúsiareň lyži ,ktorej servis uspokojí aj náročného lyžiara.
Čítať celý článok...
 
Krahule | lyžiarske stredisko PDF Tlačiť E-mail
Lyžiarske stredisko Krahule leží neďaleko historického mesta Kremnica v okrese Žiar nad Hronom a je vzdialené len dva kilometre od geografického stredu Európy. Nástupná stanica vlekov v lyžiarskom stredisku Ski Krahule je v nadmorskej výške 900 a výstupná 1068 m n.m. Lyžiarske stredisko prevádzkuje 5 vlekov a jednu štvorsedačkovú lanovku s kapacitou 2400 ľudí za hodinu s rôznymi stupňami obtiažnosti zjazdoviek, ktoré sú upravované 2x denne. Nachádzajú sa tu tri zjazdovky, všetky južne orientované, stredne až mierne náročné a 200 metrov široké. Všetky zjazdovky sú zasnežované technickým snehom.
Posledná úprava Streda, 07 December 2011 11:53
Čítať celý článok...
 
Králiky | lyžiarske stredisko PDF Tlačiť E-mail
Lyžiarske stredisko Králiky sa nachádza v krásnej prírodnej scenérii v pohorí Kremnických vrchov, 10 km od Banskej Bystrice a návštevníkovi ponúka lyžiarske trate pre zjazdové ako aj bežecké lyžovanie. Prístup je možný po asfaltovej ceste priamo k vlekom.
Posledná úprava Štvrtok, 22 December 2011 21:52
Čítať celý článok...
 
Krompachy Plejsy | lyžiarske stredisko PDF Tlačiť E-mail
Image Lyžiarske stredisko Krompachy Plejsy bolo v posledných rokoch výrazne dobudované. Komfort a kapacita jeho využitia sa podstatne zvýšili a centrum bolo schválené ako oficiálne Lyžiarske stredisko olympijskej prípravy slovenskej reprezentácie. Medzinárodná lyžiarska federácia homologizovala trate pre slalom, obrovský slalom a super obrovský slalom, Plejsy hostili už niekoľko ročníkov Európskeho pohára.
Posledná úprava Pondelok, 16 Marec 2009 19:15
Čítať celý článok...
 
Kubínska Hoľa | lyžiarske stredisko PDF Tlačiť E-mail
Lyžiarske stredisko Kubínska Hoľa sa nachádza v bezprostrednej blízkosti mesta Dolný Kubín. Svah lyžiarskeho strediska na Kubínskej Holi je orientovaný na juh. Celková dĺžka zjazdoviek v  sa blíži ku 13 km a ich celkové prevýšenie je 575 m. Zjazdovky majú certifikát FIS pre Super G. Svojim profilom v dolnej časti uspokoja predovšetkým menej náročných lyžiarov. Horná časť zjazdoviek je určená pre náročnejších.
Posledná úprava Pondelok, 16 Marec 2009 19:21
Čítať celý článok...
 
Liptovské Revúce | lyžiarske stredisko PDF Tlačiť E-mail
Veľmi dobré možnosti zjazdového lyžovania ponúkajú svahy Nižného Bánu v Nižnej Revúcej, ktorá sa nachádza neďaleko známejšieho lyžiarskeho strediska Donovaly, neďaleko Ružomberka. Skicentrum je vybavené 1500 m dlhým lyžiarskym vlekom s výškovým rozdielom 390 m a kapacitou takmer 900 osôb za hodinu. Vlek je viditeľný už pri vjazde do obce - vľavo.
Čítať celý článok...
 
Liptovský Ján - Javorovica | lyžiarske stredisko PDF Tlačiť E-mail
Lyžiarske stredisko Javorovica sa nachádza na úpäti severných svahov Nízkych Tatier, v jednej z najkrajších dolín Slovenska- Jánskej doline, vzdialenej 7 km od Liptovského Mikuláša. Lyžiarska sezóna tu trvá od decembra do apríla, zjazdovky sú mechanicky zasnežované.
Posledná úprava Pondelok, 23 November 2009 18:24
Čítať celý článok...
 
Malachov - Medvedica | lyžiarske stredisko PDF Tlačiť E-mail
Lyžiarske stredisko Medvedica sa nachádza uprostred nádhernej scenérie Kremnických vrchov, neďaleko obce Malachov. Od centra mesta Banská Bystrica je vzdialené len 4 km. Do Malachova chodí MHD č. 51 z Banskej Bystrice. Od zastávky MHD je to len 5 minút pešej chôdze.
Čítať celý článok...
 
<< Začiatok < Dozadu 1 2 3 Dopredu > Koniec >>

Stránka 1 z 3

TURISTIKA | okolie

PAMIATKY | okolie

LYŽOVANIE | okolie

RECENZIE | okolie

SPRÁVY | okolie