Lučivná | klimatické kúpele Tlačiť
Tatranské kúpele Lučivná znovuotvorené dňa 20.6.2008 po zásadnej zmene akcionárov, úplnej reštrukturalizácii a po komplexnej rekonštrukcii prešli až k dnešnej nadštandardnej podobe s výrazným zreteľom na použitie ekologických materiálov.
Kúpele sa nachádzajú v prírodnom uzatvorenom lesoparku o rozlohe 30 ha kde je úplne vylúčená doprava. Nadmorská výška 816 m.n.m. v kombinácií so zachovanou flórou podporené liečebnými procedúrami a špičkovou diagnostickou a terapeutickou technikou a s odborným personálnym obsadením sú predurčené kladne ovplyvniť zdravotný stav pacienta.

Tatranské Detské kúpele Lučivná slúžia výlučne detským pacientom. Čistý vzduch a dostatok slnečných dní v roku niekoľkonásobne zvyšujú účinky horskej klímy. Podnebím táto podtatranská lokalita patrí k mierne teplej a vlhkej oblasti.
Hlavným zameraním kúpeľov je poskytovanie kúpeľnej liečby deťom s netuberkulóznymi chorobami dýchacích ciest, ktorá je neoddeliteľnou súčasťou komplexnej starostlivosti o choré deti. Komplexná kúpeľná liečba sa opiera o tieto komponenty:
  • klimatoterapia
  • liečebná telesná výchova a dýchacia gymnastika
  • fyzikálna terapia (inhalácie, elektroliečba, vodoliečba, teploliečba, masáže)
  • liečebná výživa
V areáli sú novovybudované polyfunkčné ihriská: tenisové, plážové volejbalové, plážové nohejbalové, bedmintonové, streetbalové, petangové. Je tu aj detský park s kĺzačkami, hojdačkami, pieskoviskami, preliezkami a kolotočmi. Spĺňajú aj tie najprísnejšie bezpečnostné normy.

V prípade nepriaznivého počasia slúžia k športovému vyžitiu kryté telocvične, kryté terasové ihriská, fitness centrum a tiež novopostavená balneoterapia s 20m detským bazénom, fínskou saunou, infra saunou, parnou saunou, bylinkovou saunou, floatingovým vajíčkom, hydromasážnou vaňou a škótskymi strekmi.

Na spríjemnenie voľných chvíľ slúži spoločenská sála. V nej si možno pozrieť živé divadelné vystúpenie, kino projekcie, zatancovať si na hodinách tanca či absolvovať so svojími ratolesťami detské disco. K dispozícií je aj reštaurácia a čajovňa Bonsaj s celodennou prevádzkou.