Štrbské Pleso | klimatické kúpele Tlačiť
Image
V čarokrásnom prírodnom rámci jediných veľhôr celého Karpatského oblúka - Vysokých Tatier - sú situované vysokohorské klimatické kúpele Štrbské Pleso. Je to súčasne turisticky najvýznamnejšie a najvyššie položené stredisko turistiky a zimných športov s mnohými hotelmi, reštauráciami, športovými a ostatnými zariadeniami.Nadmorská výška 1355 m a blahodárny vplyv rozsiahlych komplexov ihličnatých lesov priam predurčujú Štrbské Pleso pre liečbu ochorení dýchacích ciest. 

Liečebné domy na okraji morénového jazera Štrbského plesa poskytujú veľmi dobrý štandard ubytovacích služieb, novorekonštruovaná liečebňa Solisko uspokojí aj tých najnáročnejších hostí. Rozsiahly liečebný dom Helios poskytuje ideálne podmienky pre liečenie nielen dospelých, ale i detí a mládeže od 3-18 rokov. Hlavnými indikáciami kúpeľov je bronchiálna astma, chronická bronchitída a alergické ochorenia najmä detí.
Moderné balneoterapeutické zariadenia a najnovšie liečebné postupy, zahrňujúce inalácie, elektro a hydroterapiu, liečbu medikamentami a diétny program prinášajú zlepšenie zdravotného stavu každému, kto je hosťom tohto krásneho kúta Slovenska. Prispieva k tomu tiež klimatoterapia, zahrňujúca dychové cvičenia v prírode i dlhé prechádzky po udržiavaných chodníkoch okolo jazera i nenáročné turistické vychádzky v tatranských dolinách. Pobyt hostí v kúpeľoch spríjemňujú pravidelne poriadané hudobné koncerty, umelecké predstavenia a vystúpenia folklórnych súborov z blízkeho okolia. Vítaným spestrením sú aj rôzne športové podujatia, najmä v zimnom období, poriadané v športovom komplexe, tzv. Areáli snov, vybudovanom pri príležitosti Majstrovstiev sveta v klasickom lyžovaní. Častým cieľom výletov sú ďalšie tatranské strediská, napr. Starý Smokovec a Tatranská Lomnica, ako i malebné blízke regióny Spiš a Liptov.

liečba: choroby dýchacích ciest 

Viac info: www.tatry.kupelesp.sk

Posledná úprava Piatok, 02 November 2012 14:17