Slovensko rôzne recenzie Kotolňa pub. Tam je 30 druhov piva.
Kotolňa pub. Tam je 30 druhov piva. PDF Tlačiť E-mail
pošli na vybrali.sme.sk
RECENZIA: Bratislava je naše mocné hlavné mesto. Nájdete v nej veľa skvelých vecí. Mám však pocit, že podnikov, kde vedia dobre načapovať pivo, zas tak veľa nie je. Ak si myslíte opak, kľudne mi naložte dole v komentároch. Moje obľúbené krčmy som opísal minule. V ich zozname však chýbala Kotolňa.
Kotolňu nájdete v centre nad Kollárovým námestím oproti Technickej univerzite. Presnejšie, na Námestí Slobody 25-27. Ešte presnejšie, v podzemí jedného z domov, tak ako sa na kotolňu patrí.Vo vnútri vás lúč svetla trafí len čírou náhodou, cez úzke okienka tesne nad úrovňou chodníka. Interiér je rozdelený na dve časti. Musím povedať, že časť pri bare má väčšie gule. Bar je na dohľad, čo ocení každý pijan a záchodky na dostrel v duchu sna skalného prostatika. Ale iné som chcel povedať:
  • Kotolňa má vtipný interiér. Steny a strop zdobia všakovaké rúry, kohútiky a uzávery, ktoré jej dávajú šmrnc a punc autentickosti, aký má mať správna krčma. V časti pri bare je tento štýl badateľnejší ako v druhej časti podniku, kde už vládne relatívne nuda.
  • čapujú tu výborné pivo rôznych značiek. Dominujú české značky Krušovice, Čierna Hora a Plzeň. Dať si môžete aj čapovaný holandský Hoegaarden. Nájdete tu až 9 druhov čapovaných pív, od desiatky po štrnástku, od svetlého po tmavé. Kto si nevyberie z čapákov, vyberie si z 21 druhov fľaškových pív!
  • Hudobná produkcia Kotolne je tvorená programom VH1, ktorý môžete sledovať na niekoľkých lcd TV. V kurze sú najmä osemdesiate a sedemdesiate roky. Starší si zaspomínajú, mladší sa zabavia na černochoch v ružových džogingoch. Keď sa personál naštve, zapne vám ligu majstrov alebo hokej s Čechmi.
  • Jedlo je požívateľné, taký slovenský priemer, plus pizza. Poslúži a neotrávi.
  • Nevýhodou kotolne je jej umiestnenie v podzemí. Ak nie ste na mol, pocítite to na horšej ventilácii vo večerných hodinách. Letná terasa a interakcia s okolím tiež nepatria k hlavným atrakciám krčmy.
  • Kotolňa je viac piváreň ako vináreň a tak sú v ponuke vína rezervy. Kúpiť si môžete akostné víno od veľkovýrobcov Víno Mikulov alebo Topoľčianky v cene 8,96 eur.  Pre mňa nič moc. Stačí, keby Kotolňa zachovala cenu a zmenila dodávateľa, napríklad na Karpatskú perlu alebo Vinanzu.
Pivárom odkazujem jedno. Odporúčam.

PS: Škoda, že tak ako napríklad Primo Amore, Pivnička, Čert či Vydrica je Kotolňa pub ďalší dobrý bratislavský podnik bez internetovej stránky. Informácie o podniku hľadajte na portáli Kam na pivo alebo Obedovať. Informačný pravek v cestovnom ruchu stále žije.

© tojeslovensko.sk (panjan) - všakovaké práva vydarené!

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.
Posledná úprava Pondelok, 11 Máj 2009 18:35