Slovensko rôzne správy Posledný júnový víkend budú korunovať Máriu Teréziu
Posledný júnový víkend budú korunovať Máriu Teréziu PDF Tlačiť E-mail
Utorok, 14 Jún 2011 10:03

Bratislava si koncom júna pripomenie 270. výročie korunovácie najznámejšej rakúsko-uhorskej panovníčky Márie Terézie.

 

Počas Korunovačných slávností, ktoré sa uskutočnia v nedeľu 26. júna od 15:00, bude panovníčka slávnostne uvedená do úradu. Sprievod povedie z Bratislavského hradu na Hlavné námestie a odtiaľ na Hviezdoslavovo námestie.

 

Korunovačné slávnosti pritiahnu každoročne pozornosť až 30 000 návštevníkov, stovky z nich pricestujú na Slovensko zo susedných krajín. Tento rok organizuje slávnosť Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR v spolupráci so Slovenskou agentúrou pre cestovný ruch a hlavným mestom.

 

Záštitu nad podujatím prevzal minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Ján Figeľ a primátor Bratislavy Milan Ftáčnik. Obrad korunovácie zažila v minulosti Bratislava osemnásťkrát. Tradíciu korunovačných slávností obnovilo hlavné mesto v roku 2003 vďaka občianskemu združenou Korunovačná Bratislava, ktorá začala inscenovať korunovácie jednotlivých panovníkov v rámci Bratislavského kultúrneho leta. Doposiaľ sa uskutočnili korunovácie ôsmich panovníkov, naposledy Ferdinanda IV. Habsburského. Informácie boli zverejnené na oficiálnej internetovej stránke ministerstva dopravy.

 

BRATISLAVA 14. júna (WEBNOVINY)

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.
Posledná úprava Utorok, 14 Jún 2011 10:10