Slovensko rôzne správy Jarmok na nitrianskom sídlisku Klokočina koncom augusta
Jarmok na nitrianskom sídlisku Klokočina koncom augusta PDF Tlačiť E-mail
Streda, 18 August 2010 10:06
Posledný augustový víkend (27. až 29. augusta 2010) ožije sídlisko Klokočina tradičným Klokočinským jarmokom. Trojdňový program, ochutený pravou jarmočnou atmosférou, je mimoriadne bohatý a organizátor akcie, ktorým je Mesto Nitra, verí, že z pripravenej ponuky si každý vyberie podľa vlastnej chuti.

Podujatie sa začína v piatok o 15. hodine otvorením tradičného jarmoku s bohatou ponukou tovarov, jedál, nápojov a samozrejme aj burčiaku. O 16.30 spríjemní atmosféru svojou hudbou hudobná skupina ROCKAMNIA, ktorá pôsobí pri ZUŠ J. Rosinského v Nitre. Po vystúpení mažoretiek I. NIMA, ktoré pôsobia pri CVČ Domino Nitra sa od 18. hodiny môžete započúvať do rytmov v štýle belcanta v podaní formácie LA GIOIA. Od 19. hodiny môžete ochutnávať kotlíkovú fazuľovicu a zabávať sa na ľudovej veselici s hudobnou skupinou SPODORECHA.

V sobotu popoludní si na svoje prídu najmä najmenší obyvatelia sídliska. Aj v tomto roku je pre nich pripravená trampská osada, divadielko a zábavno – súťažný program VMČ deťom s možnosťou atraktívnych výhier. Dospelým návštevníkom odporúčame prísť do improvizovaného prírodného amfiteátra na Mikovíniho ulicu, kde sa okrem iných predstavia hudobníci z partnerského mesta České Budějovice s nestarnúcimi melódiami Michala Tučného. Od 19. hodiny bude podávať Klokočinský guláš. Ku koštovke je pripravený večer plný dobrej nálady s Ľudovou hudbou Ponitran pod vedením Mariána Járeka. Vyvrcholením sobotňajšieho večera bude Klokočinská tancovačka s hudobnou skupinou KASIO.

V nedeľu popoludní program pokračuje vyhodnotením súťaže o najkrajšieho strašiaka z tekvice. Od 15. hodiny bude hrať skupina Everlong. Tance od Nitry a z Tekova predvedie súbor Furmani. Môžete si vypočuť aj mandolínový 35 – členný súbor Žiarinka z Nesluše a mužskú spevácku skupinu z Heľpy.

Klokočinský jarmok bude tohto roku aj netradičným stretnutím harmonikárov. Organizátori vyzývajú každého a všetkých, ktorí majú harmoniku a vedia zahrať pieseň:„Horenka, horenka, hora“, aby prišli na Klokočinu aj so svojou harmonikou a je jedno, či s fúkacou, heligónkou alebo akordeónom. Randez – vous harmonikárov bude v nedeľu 29. augusta o 16.30 h - zraz pri pódiu nad Mikovíniho ulicou. Jarmok vyvrcholí husľovou show Stanislava Salanciho a nestarnúcimi celosvetovými hitmi v podaní skupiny Las Vegas z Českej republiky.
(zdroj nitra.sk)

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.
Posledná úprava Streda, 18 August 2010 10:15