Slovensko Lyžovanie lyžiarske strediská Kálnica | lyžiarske stredisko
Kálnica | lyžiarske stredisko PDF Tlačiť E-mail
V lyžiarskom stredisku je vybudovaná hlavná budova s miestnosťami pre pohodlie návštevníkov, bufet so základným občerstvením, WC, telefónny a. K dispozícii je brúsiareň lyži ,ktorej servis uspokojí aj náročného lyžiara.
Bezprostredne pri stredisku je asfaltové parkovisko pre 80-100 áut. Stredisko sa nachádza cca 5km diaľnice, tým sa zlepšil prístup pre návštevníkov z viacerých oblastí Slovenska, prípadne Českej republiky, Rakúska, Maďarska i Poľska. V stredisku sa nachádzajú štyri vleky s prepravnou kapacitou 2100 os/hod. a s prepravnou rýchlosťou 2,1 až 3,2 m/s.

Vleky na ľavej strane majú dĺžku 450m a kapacitu 2x300 os/hod. , tretí (na pravo) s kapacitou 1200 os/hod. meria 500m a štvrtý s prepravnou kapacitou meria 500m a je na upätí strediska predlžuje zjazdovku až na 1km.

Počas zimnej lyžiarskej sezóny je prevádzka areálu denne od 8,30 hod. do 22,00 pri umelom osvetlení. Pre školské výcviky je možnosť vyčlenenia samostatného vleku, pre uzavretú skupinu je poplatok tvorený dohodou podľa počtu účastníkov a časového obdobia.

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.