Aquaparky

Slovenske aquaparkyAquaparky na Slovensku sú napájané termálnou vodou, čo im umožňuje celoročnú prevádzku, sú moderne vybavené a nájdete tu množstvo atrakcií od tobogánov, šmykľaviek, cez vírivky až po perfektne vybavené vodné vitálne či wellness svety. Viac info...

Jazerá a priehrady

priehrady a jazera slovenskaSlovenské jazerá a priehrady ponúkajú oddych najmä v horúcich letných mesiacoch. Populárne sú jazerá v okolí Bratislavy a na juhu Slovenska, ktoré vďaka štrkovému podložiu majú krásnu číru vodu. Priehrady na  slovenských riekach poskytujú dobré rekreačné zázemie a veľa možnosti na kúpanie a vodné športy. Viac info...

Termálne kúpaliská

slovenske termalne kupaliskaSlovenské Termálne kúpaliská sú napichnuté na termálne pramene, ktorých má Slovensko požehnane. Termálne kúpaliska na Slovensku sa na rozdiel od aquaparkov využívajú najmä v lete. Ich voda je ochladzovaná, tak aby v tomto ročnom období bola vhodná na kúpanie. Okrem obyčajného kúpania má voda v termálnych kúpaliskách aj všakovaké liečivé účinky. Viac info...

Kúpele

Slovenske mineralne kupeleKúpele na Slovensku sú zamerané sú hlavne na choroby pohybového a obehového ústrojenstva, látkovej výmeny, dýchacích ciest, nervových a ďalších ochorení. Veľmi dobré výsledky dosahujú Slovenské kúpele v liečbe poúrazových stavov, najmä v dôsledku autohavárií. Kúpele okrem liečby chorôb a poúrazových stavov ponúkajú aj regeneračné a wellness pobyty pre širokú verejnosť. Viac info...
Reklamný prúžok
Slovensko kúpanie recenzie Jazerá Veľký Biel a Bernolákovo – kúpanie v poľnom bazéne
Jazerá Veľký Biel a Bernolákovo – kúpanie v poľnom bazéne PDF Tlačiť E-mail
RECENZIA: Len 20 km od Bratislavy medzi obcami Veľký Biel a Bernolákovo sa nachádzajú hneď tri štrkové jazerá vhodné na kúpanie. Míňam ich pri ceste autom z Bratislavy do Senca. Pri svoje 150- tej ceste okolo som sa konečne odhodlal zastaviť a okúpať.

Poloha

Obec Veľký Biel sa nachádza medzi Bratislavou a Sencom. Presnejšie, na hlavnej ceste medzi okresným mestom Senec a obcou Bernolákovo. V letných dňoch sa tu oplatí zastaviť nielen kvôli čerstvej domácej zelenine a ovociu, ktorú po oboch stranách cesty predávajú miestni obyvatelia, ale predovšetkým kvôli štrkovým jazerám, ktoré tu nájdete hneď tri.


Jazero za Bernolákovom

Prvé jazero nie je viditeľné z cesty. Ak prichádzate z Bratislavy odbočíte k nemu doľava hneď za konečnou tabuľou obce Bernolákovo, prejdete 100 metrov popri bielom betónovom plote a ste tam. Jazero sa nachádza v poli, má pomerne strmé brehy s komplikovaným prístupom do vody. Na kúpanie je vhodnejšia strana vzdialenejšia od cesty, ktorá už nie je prístupná autom. Jazero nevyniká čistou vodou, pekným prostredím, ani bufetom a preto sa tu kúpe najmenej ľudí spomedzi všetkých troch jazier.
Fotky

Plavecký bazén v strede poľa

Druhé jazero nájdete na pol ceste medzi Bernolákovom a Veľkým Bielom. Je viditeľné z cesty a nájdete ho poľahky podľa množstva áut zaparkovaných popri ceste. Jazero vás uvíta tabuľou „zákaz kúpania“ ktorú treba podľa vzoru ostatných návštevníkov odignorovať. Má prísny obdĺžnikový tvar pripomínajúci obrí plavecký bazén. Voda je tu čistá, brehy sú upravené s dobrým prístupom do vody po celom jeho obvode. V okolí jazera nie sú žiadne stromy a jediný tieň vrhajú steblá pšenice, ktoré môžu využiť iba ak anorektici. Daňou za čistú vodu a dobrý prístup do vody je väčší počet návštevníkov, ktorých chromé ruky riadené malomyseľnými mozgami tu zanechávajú bordel v podobe pet fliaš a tesco sáčkov.
Fotky

Dedinské kúpalisko

Tretie jazero sa nachádza na začiatku obce Veľký Biel. Je vyhľadávané prevažne domácimi, ktorý si svoj bordel odnášajú domov. Jazero je lemované stromami, rodinnými domami a rákosím. Čistota vody je na pohľad dobrá, prístup do vody sa obmedzuje na dve mini pláže. Prvá pláž sa nachádza v tieni stromov v blízkosti hlavnej cesty, druhá pri bufete na protiľahlej strane.
Fotky

V kocke

Jazerá Veľký Biel sa po zásluhe nachádzajú v tieni neďalekých Seneckých jazier, či Guľášky. Čúra sa do vody a infraštruktúra sa obmedzuje na jeden bufet pri jazere vo Veľkom Biely. Ak nie ste domáci, na celodenné kúpanie si vyberte radšej iné kúpalisko. Ak však obchádzate zápchu na diaľnici D1, na chrbte sa vám robia potné mapy a chladič vašej škodovky syčí ako parná lokomotíva, herku odparkujte pri krajnici a dajte si zopár temp v obrom bazéne uprostred poľa.

© pre tojeslovensko.sk napísal panjan - všakovaké práva vyhradené!

Podpor túto recenziu na: pošli na vybrali.sme.sk

Vaše hodnotenia

avatar Miro Dinka
+5
 
 
Super! Páči sa mi tvoj opis!
A hlavne s tými mozgami! Verím že to raz bude ako sa patrí!
avatar ponty291
-15
 
 
debilkovia, a my kvoli vam nemozme tam chodit na rybi, chodte sa kupat materinej pi.e!!!
avatar Padrex
+8
 
 
chod tam skusit rybu chytit:-)
avatar fil
+7
 
 
Najprv sa nauc pisat bez chyb a potom mozes ist chytat ryby....vidlak
avatar mor
-3
 
 
no inak ja som na tych jazerach videl same znacky z vychodu,KE,PO,BJ....To preco?
avatar Jakub
+1
 
 
Východniari žijúci v Bratislave a okolí, ktorí majú ale trvalý pobyt stále na východe Slovenska - preto tie značky z východu :)
avatar Juraj
+1
 
 
Preco je zakaz kupania pri tom jednom jazere? Neni to pretoze to je v poliach, kde pravidelne hnoja? Neni taka voda skodliva? Vdaka.
Prihláste sa pre pridanie názoru.
Posledná úprava Pondelok, 23 August 2010 13:30