Slovensko rôzne správy Golfové ihrisko Black Stork má už 27 jamiek
Golfové ihrisko Black Stork má už 27 jamiek PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 13 Apríl 2009 09:54
Black Stork golfovy areal pod Tatrami vo Velkej LomniciPod Tatrami štartuje nová golfová sezóna. Svoje brány dnes otvorilo 27-jamkové golfové ihrisko Black Stork vo Veľkej Lomnici, ktoré je najväčším na Slovensku. V nedeľu 12. apríla tam pripravujú Veľkonočný turnaj.
Lomnický golfový klub bol prostredníctvom Slovenskej golfovej asociácie zaradený do programu Centrum talentovanej mládeže. "Znamená to, že sa budeme intenzívne zameriavať na talentovaných mladých ľudí a zabezpečovať im pravidelné tréningy s profesionálnymi trénermi. Našim cieľom je dať juniorom možnosť zúčastňovať sa turnajov doma i v zahraničí, systematicky zdokonaľovať ich hru, identifikovať talenty a viesť ich k príprave na výkonnostný golf," informovala Danka Velecká zo spoločnosti Golf International. Dodala, že chcú osloviť a poskytnúť zázemie aj deťom z okolitých škôl a vytvoriť silnú juniorskú základňu pre rozvoj golfu na Slovensku.

Podobne ako vlani aj v tomto roku budú organizovať počas leta detskú golfovú školu a tábor v štyroch termínoch. "V spolupráci s golfovou školou Bestvina Golf Academy ponúkame počas celej sezóny kurzy Zelených kariet a individuálnych hodín. Pre záujemcov opäť pripravujeme prvý kontakt s golfom, tzv. dni pre verejnosť, kde sa bezplatne oboznámia s golfom teoreticky aj prakticky," uviedla Velecká.

Minuloročná golfová sezóna pod Tatrami bola úspešná. Trvala od marca do novembra a ihrisko využilo takmer 18.000 hráčov. Uskutočnilo sa tam viac ako sto golfových turnajov, z nich 48 komerčných, ale nechýbali ani medzinárodné ako napríklad Euroepaen Boys Challenge Trophy, K + K Monarchy Trophy, či charitatívny turnaj Charity Golf Cup pod záštitou Petra Bondru.

Golfový areál Black Stork nadväzuje na dlhoročnú tradíciu pod Tatrami, kde sa prvýkrát hral golf v roku 1906, keď bola Tatranská Lomnica obľúbeným víkendovým miestom hornouhorskej šľachty. Prvé 9-jamkové ihrisko postavili na lúke Golfka v Tatranskej Lomnici v rokoch 1908 až 1909. Golf sa do Tatier vrátil v roku 1999 otvorením cvičnej lúky vo Veľkej Lomnici. Postupne sa areál rozširoval a v súčasnosti sa rozprestiera na ploche viac ako 120 hektárov. V zimných mesiacoch slúži na bežecké lyžovanie.

Spoločnosť pripravuje aj ďalšie rozvojové projekty na báze termálnej vody. Geotermálny vrt má hĺbku 2106 metrov a teplota vody dosahuje 61,7 stupňa Celzia. V tomto roku by sa malo začať s výstavbou energocentra na vykurovanie okolitých objektov a aquaparku.

Veľká Lomnica 9. apríla (TASR)

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.
Posledná úprava Pondelok, 13 Apríl 2009 10:08