Slovensko rôzne správy Eurovea rozšírila bratislavské centrum
Eurovea rozšírila bratislavské centrum PDF Tlačiť E-mail
Sobota, 10 Apríl 2010 09:43
Súčasťou projektu Eurovea je aj 253 bytov s výhľadom na Dunaj. Podľa hovorkyne spoločnosti Ballymore Properties Patrície Hradilovej je 70% už predaných. Nákupný bulvár Eurovea Galleria na ľavom brehu Dunaja v Bratislave bude vraj cenovo dostupný pre všetky sociálne vrstvy ľudí na Slovensku. Pre agentúru SITA to uviedla hovorkyňa spoločnosti Ballymore Properties Patrícia Hradilová. „Súčasťou Eurovea Gallerie je 50 obchodov, 30 kaviarní a v rámci toho zahŕňame veľmi širokú škálu značiek, ktoré už dnes sú na Slovensku, ale prinášajú nové kolekcie. Je to naozaj široká škála obchodov dostupná pre všetky vrstvy ľudí na Slovensku,“ uviedla Hradilová. Súčasťou projektu Eurovea je aj 253 bytov vo všetkých štyroch budovách s výhľadom na Dunaj. Podľa Hradilovej je 70% z nich už predaných. „Sme skolaudovaní a už to rátame na týždne, keď budeme vyzývať prvú časť klientov, aby sa nasťahovala a splnila všetky zmluvné podmienky,“ povedala Hradilová.

Spoločnosť Ballymore Properties otvára v piatok obchodnú zónu Eurovea Galleria ako ďalšiu z budov 350-miliónového komplexu Eurovea. Prvou bol päťhviezdičkový hotel Sheraton Bratislava, ktorý otvorili takmer pred mesiacom. Súčasťou nákupnej zóny Eurovea Galleria s 2 300 strešnými sklami trojuholníkového tvaru budú nielen obchodné priestory mnohých módnych značiek, ale aj reštaurácie či rýchle občerstvenie.

Na 24. apríla je naplánované otvorenie dvojhektárového nábrežného parku od Starého mosta až po zrekonštruovanú budovu bývalej Admirality. Jeho súčasťou je aj nábrežná promenáda a tri vyhliadkové móla z exotického dreva s lavičkami. Súčasťou komplexu bude námestie, ktoré by malo plynulo prepájať komplex Eurovea s novostavbou Slovenského národného divadla. Nachádza sa tu socha generála Milana Rastislava Štefánika a na pylóne lev so znakom Československa. Sochu slávnostne odhalili 4. mája 2009 pri príležitosti 90. výročia tragického úmrtia generála na letisku v Ivanke pri Dunaji.

Výstavba prvej časti komplexu Eurovea sa začala v roku 2006. Jej súčasťou sú okrem hotela a nákupnej zóny aj štyri obytné budovy Eurovea Apartments, tri administratívne budovy Eurovea Central a dvojpodlažné podzemné parkoviská. Vybudovali tu tiež protipovodňovú ochranu, ktorá dokáže ochrániť územie pred tisícročnou vodou. V prípade potreby možno zvýšiť ochrannú líniu o 50 centimetrov. Vybudovanie protipovodňovej ochrany stálo viac ako milión eur.

Naplánovaná je aj výstavba druhej časti komplexu, bližšie informácie ešte nie sú známe. Táto časť projektu je zatiaľ podľa spoločnosti "v štádiu plánov a technických nákresov, rozhodnutie o začiatku výstavby bude výsledkom viacerých faktorov".

BRATISLAVA 25. marca (WEBNOVINY) – SITA

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.
Posledná úprava Piatok, 16 Apríl 2010 11:03