Dudince | kúpele Tlačiť
ImageKúpele Dudince a povesť o liečivých účinkoch ich miestnych prameňov siaha až do čias Rímskej ríše - dodnes sa tu zachoval názov Rímske kúpele, kde si legionári tých čias liečili vojnové zranenia. Kúpeľný komplex je situovaný v malebnom údolí riečky Štiavnice, v blízkosti európskej trasy sever juh (z Poľska cez Oravu, Zvolen, Šahy do Budapešti a ďalej na Balkán). Novodobá história najmladších, ale významných kúpeľov Slovenska sa začala písať v 60. rokoch tohto storočia.

Vtedy sa začalo s výstavbou rozsiahleho liečebného komplexu, pozostávajúceho z hotelov, liečebných domov i moderný, dobre vybavený komplex balneoterapie.
Najnovšia liečebňa Diamant svojim komfortom - včítane veľkého krytého bazénu - uspokojí aj náročných hostí. Na báze hydrouhličitanovo-chloridovej, sódno-vápenatej, sírnej uhličitej vody s teplotou 30°C sú pacientom poskytované procedúry, zahrňujúce klasické postupy i využitie najnovších poznatkov medicíny. Špičková starostlivosť lekárov a kúpeľného personálu pomáha prinavracať úľavu a zdravie tisícom pacientov s chorobami pohybového ústrojenstva i s ľahšími neurologickými ochoreniami. Vďaka špeciálnym rehabilitačným metódam dosahuje výrazné zlepšenie stavov po ortopedických operáciách.
I keď Dudince patria ku kúpeľom, kde liečebná a zdravotná stránka dominuje nad možnosťami zábavy a spoločenského rozptýlenia, pacienti i návštevníci sa tu určite nenudia. Obľúbené sú pravidelné hudobné koncerty a umelecké večery, na ktorých účinkujú známe osobnosti nielen zo Slovenska, ale i zo zahraničia. Malebné okolie kúpeľov poskytuje pestré možnosti prechádzok - častým cieľom sú zriedkavé travertínové útvary i vzácne archeologické náleziská.
Pravidelne sa organizujú výlety do mestskej pamiatkovej rezervácie Banská Bystrica s početnými historickými pamiatkami, aj do Zvolena.

liečba: choroby pohybového ústrojenstva, nervové choroby 

Viac info: www.hottherma.sk

Mapa
Posledná úprava Utorok, 06 Január 2009 20:59