Duchonka | priehrada PDF Tlačiť E-mail
Rekreačná oblasť Duchonka sa nachádza 4 km od mesta Prašice, 17 kilometrov od okresného mesta Topoľčany, v pohorí Považský Inovec. Duchonka ponúka široké možnosti športového vyžitia a strávenia voľného času.
Okolité lesy ponúkajú príjemné prechádzky prírodou alebo turistiku po vyznačených turistických trasách, alebo cykloturistiku po cyklotrasách. V lesoch sa dobre darí hubám a iným lesným plodom. Pre milovníkov vodných športov je tu možnosť surfovania, člnkovania a vodného bicyklovania.

Športový areál ponúka tenisové kurty, volejbalové ihrisko, minigolf, tenis a stolný tenis. Záujemci o zimné športy môžu využiť vleky v neďalekom Podhradí, náročnejších lyžiarov očakávajú vleky v 20 km vzdialenom lyžiarskom stredisku Bezovec.

Zarybnením vodnej nádže sa tu vytvorili výborné podmienky pre rybolov. Na trávnatých a piesočnatých plážach sú tu pre deti pripravené hojdačky a prevažovačky. Večer tu prevláda bohatý nočný život pri zábavách na diskotékach a iných kultúrnych podujatiach.

Vaše hodnotenia

avatar martin
-1
 
 
strašne špinava voda!!!je to fakt hnus...Chodia tam sami fetaci a opity motorkari.Nič pre normalnych ludi...
avatar okula
0
 
 
No voda neni veru vhodná na kúpanie. A či tam aspoň ryby prežijú, ktovie..Tak to vyzerá, keď sa o to nikto nestará. Chátrajúca zrúcanina hotelu. Fungovali tam volakedy aspoň vodné bicykle. Neviem ako teraz. Oblasť je to ale pekná, kopu rekreačných chatiek.. výlety do okolia..
avatar Laura
0
 
 
mno ja newem jas som tam ete nebola ale vizera to dobre na obrazku
avatar Klsmoi
+1
 
 
Bol som. Či je špinavá voda ? Ako všade. Domnievam sa, že úrad verejneho zdravotníctva a prevádzkovateľ, či už Kempu či nádrže, by si nedovolili, aby sa vôbec prevádzkovalo takéto zariadenie. Ďalší fakt, všetci čo chodievate po Slovensku, je tam vybavenie ! Inde nie a ak je tak za čo...
avatar stanley
0
 
 
ani nas rybnik neni tak spinavy je to totalny humus najspinavesie jazero na slovensku ani psa by som tam nekupal je to skoda 10r dozadu sa tam este dalo v pohode kupat
avatar Joja
0
 
 
ja som sa tam cítila ako kozmonaut ked som vstupila do vody, všetko bahno hore....skoro som z toho hodila aj šablu...pardon ale toto nie je naozaj jazero na kúpanie
Prihláste sa pre pridanie názoru.