Slovensko Turistika správy Ďalšie cyklo trasy pribudnú v Bratislave
Ďalšie cyklo trasy pribudnú v Bratislave PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 11 Máj 2009 17:21
Cyklisticke trasy v BratislaveV Bratislave by mali v tomto roku pribudnúť ďalšie cyklistické chodníky na Antolskej, Devínskej a Viedenskej ceste. Verejnosť by ich mohla začať využívať od septembra. Výstavbu cyklochodníkov zabezpečuje Správa telovýchovných a rekreačných zariadení hlavného mesta SR Bratislavy (STaRZ).
Agentúre SITA to potvrdila technická námestníčka STaRZ-u Katarína Szabová. Viac ako kilometrový úsek cyklistického chodníka začali budovať na Antolskej, ktorý bude súčasťou Medzinárodnej dunajskej cyklistickej cesty. Náklady približne 262 992 € hradí hlavné mesto. Na Devínskej ceste začnú v najbližších dňoch s výstavbou 300 kilometrového úseku cyklochodníka, pričom mesto za vybudovanie tohto úseku zaplatí okolo 151 116 €. Oba cyklochodníky by mali byť ukončené v lete, do užívania ich plánuje dať STaRZ oficiálne v septembri v rámci Európskych dní mobility.

Časť cyklistického chodníka chýba na Viedenskej ceste, na jeho dokončenie je podľa Szabovej potrebných približne 240 000 €. "V roku 2009 práce nie je možné ukončiť z dôvodov nedostatku finančných prostriedkov. Ukončenie plánujeme v roku 2010," uviedla technická námestníčka. Podľa riaditeľa STaRZ-u Jozefa Chynoranského uvažujú aj o tom, že na dokončenie tohto úseku požiadajú o peniaze z Európskej únie. Je však na to potrebná medzinárodná spolupráca, preto chcú rokovať so starostom rakúskeho Bergu.

BRATISLAVA 10. mája (WEBNOVINY)

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.
Posledná úprava Pondelok, 11 Máj 2009 17:30