Bratislava | cyklotrasy PDF Tlačiť E-mail
Bratislava a jej okolie ponúka bohaté možnosti pre cykloturistiku. Mesto Bratislava je napojené na vybudovanú medzinárodnú Dunajskú cyklistickú cestu, ktorá je počas slnečných dní hojne navštevovaná rekreačnými cyklistami najmä v úseku popri lužných lesoch medzi Petržalkou, Rusovcami a Čunovom.

Ďalším vyhľadávaným cieľom hlavne fyzicky zdatnejších cyklistov je Bratislavský lesný park, ktorý zahŕňa okrem lužných lesov pri Dunaji aj masív Devínskej Kobyly a časť Malých Karpát. Záhorie zasa ponúka atraktívne podmienky pre cykloturistiku popri alúviu rieky Moravy na Moravskej cyklistickej ceste.

Medzinárodná dunajská cesta z Passau do Budapešti.

Medzinárodná trasa vedie z Nemecka, cez Rakúsko a Slovensko do Maďarska, na našom území vedie od hraničného priechodu Berg (Rakúsko) po pravobrežnej hrádzi Dunaja celým územím Petržalky po priehradné dielo v Gabčíkove. Druhá vetva trasy začína na Prístavnom moste, cez ktorý je prevedená na ľavú stranu Dunaja a pokračuje po hrádzi súbežne s tokom Dunaja až po Štúrovo.

Medzinárodná trasa Moravsko-dunajská cesta
Trasa sa začína v Bratislave na ľavej strane Dunaja - pod bratislavským Novým mostom. Ďalej pokračuje okolo Karloveskej zátoky do Devína. Odtiaľ cyklisti popri rieke Morave prídu na Záhorie a postupne až na južnú Moravu.

Vajnorská cyklotrasa
Trasa sa začína pod Novým mostom a ide cez centrum mesta do Vajnor a ďalej do Malých Karpát.
 
Karpatská cyklotrasa
Trasa prepája obe medzinárodné dunajské cyklotrasy a cyklistov dovedie až do Malých Karpát. Vedie cez most Lafranconi a Mlynskú dolinu na Železnú studničku.
 
Mestské trasy
V Bratislave v katastri od Dúbravky až po Malý Dunaj je ešte sedem hlavných mestských trás - Dúbravská, Lamačská, Račianska - od Vajnorskej cesty smerom na Krasňany a Raču, Ružinovská, Malý Dunaj, Tomášikova a Slovnaftárska - od Račianskej po Malý Dunaj, Starohájska, ktorá sa pri Chorvátskom ramene napája na Medzinárodnú dunajskú cestu.

Vaše hodnotenia

avatar Bicyklistka
+14
 
 
Chýbajú mi mapy. Toto mi nepomôže, keď hľadám konkrétnu trasu.
avatar Pajanxt
+8
 
 
Tzv. cyklotrasy, opsané z jiných webů a neopírající se o mapy, souřadnice nebo podrobný popis, jsou návštěvníkovi na dvě věci: na hovno a na nic. Jděte dělat něco jiného.
avatar Administrator
0
 
 
v princípe máš pravdu, sebelepší popis cyklotrasy nenahradí dobrú cyklomapu. Napriek tomu to ešte nezabalíme a možno raz sa dopracujeme aj k obsahu s cyklomapami...
avatar Cyklista
+3
 
 
Kde by sa dali nájsť alebo kúpiť mapy cyklotrás,neviete niekto?
avatar Biker
0
 
 
Obchod s mapami vsetkeho druhu je na
http://www.mapysveta.sk/
Automapy, vodacke mapy,cyklo aj turisticke. :-)
avatar slavka p.
0
 
 
Zdravím,

chcem chodiť do práce na biku. Z dúbravky na námestie slobody. Neporadíte nejakú trasu bez aut? viem isť cez líštie udolie a potom popri dunaji až po stary most. Všetko bez aut ale čo potom? kadiaľ? cez pešiu zonu? :)
avatar panjan
0
 
 
slavka, od stareho mosta bude najlepsie asi ist hore cez safarikovo namestie, sturoovu ulicu, namestia snp az sa dostanes na hodzovo namestie pred prezidentsky palac. Pred prezidentskym odbocis doprava na banskosbystrick u ulicu a za 2 minutky si na namesti Slobody
avatar Majko
0
 
 
Inac tento web ponuka pre mestskych cyklistov (ale aj cylistiku v meste) dobru mapu cyklotras: http://cykloguerilla.blogspot.com/2010/06/mapa-odporucany ch-cyklotras-v.html
avatar Majko
0
 
 
Hmmm, nejak to rozseklo ten link, takze:
http://cykloguerilla.blogspot.com/ a z titulky je tam hore odkaz na Mapu.
Prihláste sa pre pridanie názoru.
Posledná úprava Nedeľa, 03 Máj 2009 17:23