Slovensko Turistika správy Cyklotrasa z Popradu pojde do Tatier cez Tatransku Polianku
Cyklotrasa z Popradu pojde do Tatier cez Tatransku Polianku PDF Tlačiť E-mail
Sobota, 06 Marec 2010 09:38
Plánovaná cyklistická trasa z Popradu do Vysokých Tatier povedie cez popradské letisko, Gerlachov, Tatranskú Polianku až do Starého Smokovca. Primátor mesta Poprad Anton Danko dnes na tlačovej konferencii uviedol, že zainteresované strany sa na tomto variante cyklistického chodníka zhodli predovšetkým pre dostupnosť finančných prostriedkov.
„Je to najlacnejší variant, ale aj najrýchlejší a zistili sme, že na pozemkoch smerom cez Lomnicu by bolo veľa výkupov a problematických nájmov," objasnil Danko. Na tejto trase sa využijú už existujúce lesné cesty, ktoré sa nachádzajú v okolí hotela Hubert a tiež z Popradu-Veľkej do Velického lesa. Trasa bude z Popradu viesť ďalej za mesto popod novovybudovanú diaľnicu. Danko zhodnotil, že na približne 12-kilometrový úsek cyklochodníka bude potrebné zainvestovať ešte minimálne štyri až päť miliónov eur. Vláda na tento projekt v novembri minulého roka schválila zo svojho rozpočtu milión eur.

Danko informoval, že tieto peniaze sa použijú na začiatočný výkup pozemkov a tvorbu projektu. Zvyšné prostriedky na cyklistický chodník doplatí mesto Poprad, Vyšší územný celok Prešov a nejaké prostriedky chce primátor získať z eurofondov. „Nemôžeme rátať, že Tatry prispejú nejakými peniazmi," objasnil Danko s tým, že chodník by mohol byť postavený do piatich rokov.

Poprad 1. marca (TASR)

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.