Slovensko Turistika správy Cyklisti majú zákaz v Košickom lesoparku
Cyklisti majú zákaz v Košickom lesoparku PDF Tlačiť E-mail
Streda, 05 Máj 2010 20:46
Cyklisti majú zakázané jazdiť v košickom lesoparku Značky osadila spoločnosť Mestské lesy na žiadosť občanov, ktorí sa sťažovali na nebezpečnú jazdu a bezohľadnosť cyklistov voči peším. Štyri značky Zákaz jazdy na bicykli, ktoré osadila spoločnosť Mestské lesy Košice na niektorých cestách v lesoparku v Čermeľskom údolí, vyvolali rôzne, zväčša negatívne reakcie. „Keďže riaditeľ spoločnosti Mestské lesy Košice odmietol zrušiť zákazové značky, pripravíme protestné akcie,“ informoval dnes agentúru SITA Ladislav Rovinský zo Spolku na podporu skrášľovania Košíc.

Riaditeľ Mestských lesov Košice Julián Tomaštík pre médiá uviedol, že osadením značiek zákazu jazdy na bicykli reagovali na mnohé sťažnosti najmä starších občanov, že cyklisti nie sú ohľaduplní a ohrozujú peších. Doložil, že pre cyklistov pripravujú náhradnú trasu. „V utorok som na zasadaní mestského zastupiteľstva požiadal riaditeľa Mestských lesov a.s. Košice o vysvetlenie, či osadili značku oni - potvrdil, že značku osadili Mestské lesy. Požiadal som ho o odstránenie značky a navrhol problém riešiť obmedzením rýchlosti cyklistov v kritických úsekoch a doplniť aj prípadnými inštrukciami, napríklad zlez z bicykla, chodec má prednosť a podobne, čo riaditeľ rezolútne odmietol,“ informoval agentúru SITA Rovinský. Doložil, že sa pokúšal vysvetliť riaditeľovi, že cestu vyhľadávajú najmä menej zdatní cyklisti a cyklisti s deťmi, pre ktorých je to jediná trasa, no neuspel.

„Cyklisti sa musia rozhodnúť - buď budú robiť ´křoví´ ignorantom cyklistických záujmov napríklad pri slávnostnom otvorení novej cyklotrasy, ktorú chce mesto otvoriť počas Dní mesta, alebo budú takéto slávnosti ignorovať a naopak sami aktívne prejavia svoju vôľu na akcii proti dlhodobému ignorovaniu záujmov cyklistov v Košiciach,“ uviedol Rovinský.

KOŠICE 28. apríla (WEBNOVINY) – SITA

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.